Blisko ludziCynthia Nixon walczy z seksistowską temperaturą. Są dostosowane do potrzeb mężczyzn

Cynthia Nixon walczy z seksistowską temperaturą. Są dostosowane do potrzeb mężczyzn

Cynthia Nixon walczy z seksistowską temperaturą. Są dostosowane do potrzeb mężczyzn
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Agata Porażka
31.08.2018 12:40, aktualizacja: 01.09.2018 09:06

Cynthia Nixon wypowiedziała wojnę... termostatom. Według jej zespołu, warunki pracy mają być notorycznie seksistowskie, ze względu na temperaturę w pomieszczaniach. Ma ona być dostosowana do potrzeb mężczyzn, a nie kobiet.

Zespół Nixon publicznie oskarżył WCBS-TV, gospodarza debaty politycznej, która odbyła się w środę, o to, że sala debaty pomiędzy Cynthią Nixon a Andrew Cuomo, jej głównym rywalem w wyborach, miała "mieć temperaturę lodowiska". Rebecca Katz, główny strateg kampanii Nixon, napisała, że warunki pracy są "notorycznie seksistowskie, jeśli chodzi o temperaturę pokojową, więc chcemy się upewnić, że wszyscy jesteśmy tutaj po tej samej stronie", zgodnie z kopią jej e-maila otrzymanego przez The New York Times.

Cynthia Nixon, aktorka znana przede wszystkim z serialu "Sex w Wielkim Mieście", aspiruje na stanowisko gubernatora Nowego Jorku. Podczas środowej debaty zażądała temperatury 24,5 stopni C zamiast 20 stopni C, których chciał Cuomo, jej rywal. Cała sytuacja odbiła się bardzo szerokim echem w sieci, a wiele internautek poparło Nixon.

"49% Amerykanów kontroluje 100% termostatów" czy "W mojej poprzedniej pracy, wszystkie kobiety okrywały się kocami przez temperaturę" to jedne z wielu komentarzy, jakie pojawiły się po wypowiedzi Katz. Chociaż wiele z nich traktuje sprawę z przymrużeniem oka, to zgadzają się, że problem dotyka ważnej kwestii. Tak samo na ten temat wypowiadają się uczeni.

"Naukowcy (dwóch mężczyzn, dla przypomnienia) nalegają na koniec Wielkiej Arktycznej Konspiracji Biurowej" - pisał The New York Times już w 2015 roku - "Ich badanie, opublikowane w poniedziałek w czasopiśmie 'Nature Climate Change', mówi, że większość budynków biurowych ustala temperatury na podstawie wielowiekowej formuły, która wykorzystuje przemiany materii u mężczyzn. W podsumowaniu stwierdzono, że budynki powinny 'redukować dyskryminację ze względu na płeć w zakresie komfortu cieplnego', ponieważ ustawienie temperatury na nieco cieplejszym poziomie może pomóc w walce z globalnym ociepleniem".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (19)
Zobacz także