ModaCzarne sneakersy - mniej popularne od białych, a równie uniwersalne

Czarne sneakersy - mniej popularne od białych, a równie uniwersalne

Czarne sneakersy - równie uniwersalne, co białe, ale niedoceniane
Czarne sneakersy - równie uniwersalne, co białe, ale niedoceniane
Źródło zdjęć: © Unsplash | Nathan Jongerius
13.04.2022 10:25

Czarne sneakersy zawsze pozostają w cieniu swoich białych odpowiedników. Całkowicie niesłusznie, bo zasługują na równie dużo atencji. Są przecież równie stylowe i uniwersalne, co białe buty. Ba! Mają nawet kilka zalet, których na próżno szukać wśród mocnych stron białych modeli. Dasz się przekonać?

Skoro czarne sneakersy w rankingu popularności pozostają w tyle za swoimi białymi odpowiednikami, warto wymienić ich wszystkie zalety. Czarne buty sportowe nie tylko dorównują swoim białym odpowiednikom, ale w niektórych kwestiach nawet biją je na głowę. Zacznijmy od podobieństw. Zarówno czarne, jak i białe sneakersy są uniwersalnymi butami, które nie podlegają kapryśności trendów. Inwestując w jedną, dobrej jakości parę, mamy pewność, że będziemy mogli z niej korzystać przez lata. Czerń i biel to dwa kolory, które pasują do wszystkiego. To stylizacyjna zasada znana i stosowana od lat. Dotyczy nie tylko ubrań, ale i dodatków, w tym butów. Dlatego zarówno czarne, jak i białe sneakersy z powodzeniem założysz do stylizacji w każdym kolorze. Możesz je także nosić przy różnych okazjach. Bez względu na to, czy idziesz do pracy, czy na spacer. Czy masz na sobie dżinsy, czy krótką sukienkę. Czy pada deszcz, czy świeci słońce – klasyczne sneakersy (bez względu na kolor) sprostają każdej okazji i sprawdzą się przy każdej pogodzie. W deszczowe i zimne dni najlepiej sprawdzą się modele skórzane, które nie przemokną i nie będzie w nich zimno. Z kolei w ciepłe dni dobrze spiszą się lekkie buty z niemal przewiewnego materiału, w których stopy się nie spocą. Takie lekkie modele świetnie wyglądają ze zwiewnymi sukienkami i szortami – idealne dopełnienie letniego look’u.

Czarne sneakersy mają też dwie poważne przewagi nad białymi butami. Pierwszą jest ich bardziej formalny charakter. Czerń jest eleganckim kolorem, nic więc dziwnego, że czarne (szczególnie skórzane) buty, nawet te z kategorii sportowych wyglądają elegancko i w biznesowych stylizacjach z powodzeniem zastąpią czarne baletki, a nawet szpilki. Zapewniając oczywiście większy komfort.

Czarny kolor ma także inną, ogromną przewagę. Nie widać na nim brudu. Jeśli masz białe sneakersy (a z ogromnym prawdopodobieństwem masz choć jedną parę), wiesz, że są niemal cały czas brudne. Widać na nich wszystkie, nawet drobne zabrudzenia, a pozbycie się ich nie jest proste (szczególnie w przypadku materiałowych butów). W przypadku czarnych sneakersów sprawa jest o wiele prostsza. I to jest ich ogromna zaleta!

Czy wśród czarnych sneakersów można wyróżnić jakieś konkretne trendy? Jednym z nich jest wysoka podeszwa. Obuwniczy trend dobrze znanym od kilku sezonów. Buty na grubych podeszwach stanowią bardzo charakterystyczny dodatek, który nadaje charakteru całej stylizacji. Przy nich role się odwracają – buty stanowią trzon zestawu, a ubranie staje się dodatkiem do całości. To zdecydowanie propozycja dla osób, które lubią rzucać się w oczy i lubią charakterne stylizacje. Często spotykanym modelem czarnych sneakersów są także takie na białej podeszwie. Świetne połączenie dla nieumiejących się zdecydować, czy lepiej zainwestować w czarne, czy białe buty.