Trwa ładowanie...
d10xt6g
Gwiazdy

Czy da się zorganizować imprezę idealną?

Kiedy już decydujemy się na zaproszenie znajomych, chcemy, aby wszystko wypadło perfekcyjnie. Czy w ogóle jest to możliwe? A może próbując dopiąć wszystko na ostatni guzik, tylko zepsujemy atmosferę?
Share
d10xt6g

Kiedy już decydujemy się na zaproszenie znajomych, chcemy, aby wszystko wypadło perfekcyjnie. Czy w ogóle jest to możliwe? A może próbując dopiąć wszystko na ostatni guzik, tylko zepsujemy atmosferę?

Szanuj swój czas

Już samo wyjście na imprezę może zająć dużo czasu. Dobór stroju, wykonanie makijażu, ułożenie fryzury – to wszystko czynności, którym trzeba poświęcić sporo uwagi. A kiedy organizujemy imprezę same, dochodzi do tego jeszcze mnóstwo innych obowiązków. Trzeba przecież posprzątać mieszkanie, zrobić zakupy, przygotować przekąski, wybrać odpowiednią muzykę, a nierzadko także przygotować dodatkowe atrakcje. Krótko mówiąc, zaproszenie znajomych może wiązać się z długimi godzinami starań. Jak sprawić, aby nie poszły one na marne, a nasza impreza wypadła doskonale?

d10xt6g

Pozwól sobie na odrobinę luzu...

Grunt to nie starać się za bardzo. Próby organizacji imprezy idealnej skończą się fiaskiem, jako że w jej trakcie będziemy wywierać presję nie tylko na siebie, ale też na naszych gościach. Pamiętaj, że najważniejsze nie jest to, żeby wszystkie potrawy smakowały perfekcyjnie, a na regale nie było ani śladu kurzu. Klucz to dobre samopoczucie każdego uczestnika. Aby to osiągnąć, możesz na przykład zapytać ich wcześniej o preferencje muzyczne albo biorąc pod uwagę ich zainteresowania, zastanowić się nad rozrywkami, które sprawiłyby im największą przyjemność. Przede wszystkim jednak potraktuj imprezę z dystansem i staraj się zachowywać swobodnie oraz dbaj, aby każdy z gości uczestniczył w rozmowie.

...ale nie może być go za dużo!

Do kilku rzeczy warto jednak podejść z nieco większą dyscypliną. Szczególnie trudną kwestią bywa alkohol, który oczywiście jest stałym elementem większości imprez, ale w wielu przypadkach potrafi ją skutecznie zepsuć. Postaraj się, w miarę możliwości, kontrolować tempo jego spożywania i nie dopuścić, aby ktoś znacząco przesadził. Zapewnij też dużo napojów bezalkoholowych, a imprezę najlepiej rozpocznij ciepłym, stosunkowo tłustym posiłkiem.

d10xt6g

A co po imprezie?

Oczywiście musisz dbać także o swoje samopoczucie, dlatego ważne jest, żebyś sama odpowiednio dużo jadła i piła. Nie zapominaj przy tym, że następnego dnia prawdopodobnie czeka cię sprzątanie – dlatego najlepiej, żebyś uniknęła przykrych dolegliwości związanych z kacem. W tym celu staraj się wybierać jasne alkohole, a przed położeniem się do łóżka wypij szklankę wody z cytryną. W ramach ostatniego drinka możesz też wspomóc się wyrobem medycznym, który skutecznie wiąże cząsteczki alkoholu i usuwa je z Twojego organizmu. Obecnie na rynku dostępny jest jeden taki preparat, o nazwie Alcovit Med.

Warto jednak mieć na uwadze, że nie musisz wszystkiego robić sama. Nie wstydź się poprosić przyjaciół o pomoc przy organizacji przyjęcia – zrobieniu zakupów, przygotowaniu jedzenia czy późniejszym posprzątaniu. Chodzi przecież także o twoją dobrą zabawę.

d10xt6g

Podziel się opinią

Share
d10xt6g
d10xt6g