UrodaCzy warto myć włosy odżywką? Metoda OMO

Czy warto myć włosy odżywką? Metoda OMO

Czy warto myć włosy odżywką? Metoda OMO
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | shutterstock.com
Marlena Kostyńska
23.05.2018 16:43, aktualizacja: 15.10.2018 14:45

Metoda OMO, czyli odżywka, mycie, odżywka, to specyficzna metoda mycia włosów, która stosowana jest jako terapia odbudowująca i nawilżająca włosy zniszczone. Warto ją wypróbować, jeśli maseczki, mocne szampony i domowe sposoby okazują się niewystarczające, żeby utrzymać włosy w dobrej kondycji.

Metoda OMO – dla kogo?

Metoda OMO polecana jest przede wszystkim do włosów przesuszonych i zniszczonych różnymi zabiegami takimi jak farbowanie, suszenie i prostowanie, bądź też długotrwałą ekspozycją na słońce. Dzięki tej technice mycia z podwójnym wykorzystaniem odżywki do włosów kosmyki zostają intensywnie odżywione, przez co mniej się puszą. Warto o tym pamiętać, jeśli nasze włosy są cienkie i brak im objętości – w takim przypadku metoda OMO może sprawić, że staną się przyklapnięte na skutek dostarczenia zbyt wielu obciążających je substancji.

Stosowanie metody OMO pozwoli uporać się z łamliwymi i elektryzującymi się włosami, stanowi więc dobre rozwiązanie, jeśli chcemy poskromić kręcone włosy. Warto po nią sięgnąć również wtedy, gdy mamy wrażliwą skórę głowy lub zwyczajnie klasyczne mycie szamponem, a następnie potraktowanie włosów odżywką się nie sprawdza.

Metoda OMO w praktyce

Przed zastosowaniem metody OMO warto przygotować odpowiednio zrównoważone produkty – najlepiej zaopatrzyć się w dwie różne odżywki. Chodzi głównie o to, aby pierwsza odżywka nie obciążała zanadto włosów, ale za to odpowiednio je oczyściła. Druga odżywka może za to dostarczać wielu składników odżywczych, zawierać oleje i proteiny. Najlepiej dostosować poszczególne etapy do własnych potrzeb, ale na początek można wdrożyć metodę OMO w następujący sposób:

Etap 1:

W pierwszym etapie metody OMO nakładamy na wilgotne włosy odżywkę pielęgnacyjną, której zadaniem jest wstępne oczyszczenie i ochrona kosmyków przed wysuszającym działaniem użytego w drugim kroku szamponu. Dotyczy to głównie szamponów zawierających w składzie parabeny, silikony lub SLS. Nakładając pierwszą odżywkę, rozprowadźmy ją na włosach, ale nie u ich nasady. Odżywki nie spłukujemy – możemy od razu przejść do drugiego etapu lub pozostawić ją na włosach przez kilka minut.

Etap 2:

Drugim etap metody OMO jest mycie włosów szamponem. Należy rozprowadzić szampon u nasady włosów i wmasować go w skórę głowy. Pamiętajmy jednak, żeby nie rozprowadzać szamponu na całej długości kosmyków, które nie ulegają takiemu natłuszczeniu i zanieczyszczeniu jak skóra głowy. Szampon i odżywkę spłukujemy, a następnie możemy wykonać ostatni krok.

Etap 3:

Końcowy etap metody OMO to nałożenie na włosy odpowiedniej maski lub odżywki regenerującej. Pozostawiamy ją przez pewien czas, a następnie spłukujemy pod bieżącą wodą – możemy dokładnie usunąć produkt pod strumieniem ciepłej wody, warto jednak na koniec użyć chłodnej wody, która zamknie łuski włosów, pomagając w ich wygładzeniu.

Odżywki do włosów i inne kosmetyki do pielęgnacji znajdziesz teraz w niskich cenach na WP radarOkazji.

Inne metody mycia włosów

Najczęściej stosowaną metodą mycia włosów jest wykorzystanie szamponu lub użycie szamponu oraz odżywki. Metoda OMO stanowi więc proste i ułatwiające pielęgnację włosów urozmaicenie tego tradycyjnego sposobu mycia. Istnieją również inne metody mycia włosów, które każdy może dopracować indywidualnie do własnych potrzeb. Chętnie stosowanym urozmaiceniem są np. olejki do włosów, które mogą być stosowane przed nałożeniem pierwszej odżywki lub po spłukaniu drugiej. Warto eksperymentować z różnymi połączeniami, dzięki czemu znajdziemy metodę mycia, na którą nasze włosy zareagują najlepiej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także