WP

Czy warto zatrudnić pomoc domową?

Aby zatrudnić pomoc domową, nie trzeba mieć ponadprzeciętnych zarobków. Osoba, która przeprowadza w domach gruntowne sprzątanie, może świadczyć swoje usługi raz w tygodniu, co miesiąc lub jedynie od czasu do czasu. Zaufana gosposia, gorliwie wypełniająca swoje obowiązki, to ogromne odciążenie dla zapracowanych pań domu. Tych zaś w większy miastach stale przybywa. Tego, że warto zatrudnić pomoc domową, dowodzi rosnące zapotrzebowanie na gosposie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warto zatrudnić pomoc domową, by mieć trochę czasu dla siebie
Warto zatrudnić pomoc domową, by mieć trochę czasu dla siebie (iStock.com)
WP

Co należy do obowiązków pomocy domowej?

Czynności porządkowe, jakie wykonuje pomoc domowa, są uzgadnianie indywidualnie z pracodawcą. Do najczęstszych należą: wycieranie kurzy, mycie podłóg, odkurzanie, mycie okien, robienie, rozwieszanie i zdejmowanie prania, prasowanie, słanie łóżek, zmiana pościeli, czyszczenie blatu kuchennego oraz armatury łazienkowej i urządzeń sanitarnych, opróżnianie kosza na śmieci, a także organizowanie przestrzeni w domu (czyli chowanie przedmiotów tam, gdzie jest ich miejsce). Niektóre pomoce domowe mają w swojej ofercie również dodatkowe usługi, takie jak gotowanie obiadów, wyprowadzanie psa, odbieranie poczty i opłacanie rachunków, dbanie o ogród, opieka nad dzieckiem lub osobą starszą, robienie zakupów. Wszystkie oczekiwania względem gosposi trzeba wskazać jasno podczas zawierania umowy.

Zmywanie, odkurzanie czy zamiatanie nie musi być żmudne. Na WP radarOkazji znajdziesz narzędzia do zachowywania porządku, które pozwolą Ci dużo szybciej i efektywniej ogarnąć mieszkanie.

Zalety korzystania z usług pomocy domowej

WP

Zatrudnienie pomocy domowej to przede wszystkim duża oszczędność czasu, który jest dziś najcenniejszą walutą. W domach o znacznej powierzchni sprzątanie może zajmować wiele godzin tygodniowo i odbierać szansę na rozwijanie pasji, a nawet a odpoczynek po ciężkim dniu w pracy. Regularne korzystanie z pomocy gosposi daje gwarancję, że przestrzeń wokół nas będzie zawsze lśnić czystością, a kłótnie rodzinne o utrzymywanie porządku i podział obowiązków odejdą w niepamięć. Osoba do sprzątania pozwala też odciążyć tych, którzy mają starszych rodziców i muszą dbać o dwa domy jednocześnie albo sami nie mogą się schylać ani forsować ze względu na choroby kręgosłupa czy ciążę przebiegającą z komplikacjami. Niewątpliwą zaletą zatrudnienia gosposi do pomocy rodzicom w podeszłym wieku jest to, że są pod stałą opieką i nie czują się osamotnieni spędzaniem większości czasu bez towarzystwa. Co więcej, od pomocy domowej można nauczyć się technik efektywnego sprzątania – pod warunkiem, że jest to osoba profesjonalna i doświadczona.

Gdzie szukać pomocy domowej?

Dróg do zatrudnienia pomocy domowej jest coraz więcej. Nie trzeba już zamieszczać ogłoszenia w Internecie i na osiedlowych tablicach czy wypytywać znajomych o zaufaną osobę do sprzątania. Można zgłosić się do pośrednika, czyli agencji zrzeszającej pomoce domowe. Agencje takie oferują bezpieczną i legalną formę współpracy. Przeprowadzają rekrutacje na podstawie wymagań podanych przez klienta, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb danej rodziny. Bez trudu da się znaleźć także pomoce domowe, które prowadzą jednoosobowe firmy. Własna działalność gospodarcza w tym obszarze zapewnia gosposi zatrudnienie zgodne z obowiązującym prawem.

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP