ModaCzyszczenie płaszcza na wiosnę. Ten sposób sprawdzi się w domu

Czyszczenie płaszcza na wiosnę. Ten sposób sprawdzi się w domu

Czyszczenie płaszcza na wiosnę. Ten sposób sprawdzi się w domu
Źródło zdjęć: © Istock
25.02.2020 12:55, aktualizacja: 25.02.2020 19:30

Jak wyczyścić płaszcz na wiosnę? Wiele kobiet zadaje sobie to pytanie. Po sezonie zimowym lekkie płaszcze, które spędziły miesiące w szafie, wymagają gruntownego czyszczenia. Można łatwo to zrobić w domu.

Wiosna to czas przemian. Nie tylko w życiu, ale również w szafie. Masywne, puchowe kurtki zostają zamienione na lekkie, kolorowe okrycia wierzchnie. Ich odświeżenie może wydawać się dla wielu problematyczne, jednak okazuje się, że jest wiele domowych sposobów, które nam to ułatwią.

Jak wyczyścić płaszcz na wiosnę – domowe sposoby

Przede wszystkim sposób czyszczenia płaszcza zależy od stopnia jego zabrudzenia. Jeśli na okryciu plamy widoczne są gołym okiem, powinniśmy zdecydować się na pozostawienie tego problemu profesjonalistom. Nieumiejętne czyszczenie może spowodować więcej szkód niż pożytku, dlatego w takiej sytuacji lepiej oddać płaszcz do pralni. Natomiast, jeśli zależy nam jedynie na jego delikatnym odświeżeniu, możemy spokojnie zdać się na domowe sposoby.

Pranie płaszcza w pralce
Niektóre pralki dysponują specjalnym programem do prania delikatnych czy wełnianych tkanin. Taki krótki, delikatny program z pewnością nie zaszkodzi ubraniu. Jednak jeśli nie masz pewności, czy twoje urządzenie posiada taką opcję, lepiej nie ryzykować i spróbować mniej inwazyjnej metody.

Wyczyść płaszcz rolką, szczotką do czyszczenia ubrań, bądź odkurzaczem
Jeżeli problemem jest widoczny na płaszczu kurz czy sierść twojego pupila, użyj w tym celu rolki bądź specjalnej szczotki do ubrań, która będzie najłatwiejszym w obsłudze urządzeniem. Wystarczy przejechać nią po materiale i od razu zauważysz efekt. Jeśli nie posiadasz rolki do czyszczenia, za jej substytut może posłużyć odkurzacz ustawiony na "delikatny" tryb. Jeśli wybierasz tę drugą opcję czyść płaszcz powoli i dokładnie, uważając na to, żeby nie uszkodzić tkaniny.

Odśwież jego zapach przy pomocy płynu do płukania
Kiedy już pozbyłaś się widocznego kurzu, warto pomyśleć o odświeżeniu zapachu ubrania. Po kilku miesiącach nieużywania może być dość uciążliwy. W tym celu wlej do spryskiwacza odrobinę ulubionego płynu do płukania i wody, a następnie spryskaj nią płaszcz. Zapewni to długotrwały efekt świeżości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta