Trwa ładowanie...

Depilacja laserowa - czy to naprawdę działa? Zobacz efekty zabiegów

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Pozwala bowiem na bezbolesne i trwałe pozbycie się, z wybranych partii ciała, zbędnego owłosienia. Co ciekawe, zabiegom tego typu poddają się także panowie. Wcześniej warto jednak dowiedzieć się jak laser działa i jakie efekty można dzięki niemu uzyskać.

Share
Depilacja laserowa - czy to naprawdę działa? Zobacz efekty zabiegów
Źródło: Materiały prasowe
d4fyzpd

Na czym polega depilacja laserowa?

Laser jest urządzeniem wykorzystującym zjawisko fototermolizy. Wytwarza wiązkę, która przenika do skóry i pochłania melaninę, a więc barwnik znajdujący się w mieszkach włosowych. Z uwagi na emitowane wówczas ciepło, ma miejsce zniszczenie cebulek włosowych. Depilacja laserowa to zabieg niemal bezbolesny. Jedynie osoby bardzo wrażliwe mogą odczuwać dyskomfort. Sam zabieg trwa do 30 min do 1 godziny, w zależności od tego, która partia ciała jest mu poddawana.

Czy depilacja laserowa działa?

Skuteczność depilacji laserowej jest bardzo duża. Jednak nie u wszystkich osób efekty są tak samo spektakularne. Okazuje się bowiem, że najwięcej melaniny mają włosy ciemne. Z tego powodu w przypadku ciemnego owłosienia efekty po depilacji laserowej są najlepsze. Poza tym należy pamiętać o tym, że całkowite i trwałe usunięcie włosków następuje po serii składającej się z kilku zabiegów. Zwykle szósty zabieg pozwala na pozbycie się na stałe około 80% owłosienia. Po przeprowadzeniu całej serii zabiegów, zaleca się raz na dwa lata wykonać jeszcze zabieg utrwalający. Jego celem jest usunięcie pojedynczych włosków, które czasem pojawiają się na skórze.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wiele osób zadaje sobie pytanie - depilacja laserowa, kiedy pierwsze efekty? Są one widoczne niemal od razu, ale aby uzyskać zadowalający rezultat trzeba wykonać co najmniej 6 zabiegów. Włosy znajdują się bowiem w różnych fazach wzrostu, a laser niszczy jedynie te znajdujące się w danym momencie na powierzchni skóry. Zabiegom najlepiej poddawać się co 6-8 tygodni. Liczba zabiegów w serii to w dużej mierze kwestia indywidualna. Sporo zależy bowiem od szybkości wzrostu włosków czy ich kolorystyki.

d4fyzpd

Czy depilacja laserowa to zabieg odpowiedni dla każdego?

Laser i jego wiązka nie trafiają do głębszych warstw skóry, a więc nie są groźne dla zdrowia ludzkiego. Dlatego też depilacja laserowa to metoda wykorzystywana również w przypadku bardziej wrażliwych partii ciała. Dużą popularnością cieszy się np. depilacja okolic intymnych i nie jest ona bardziej niebezpieczna niż depilacja nóg. Może pojawić się delikatne zaczerwienienie skóry, które znika jednak w ciągu kilku godzin.

Czy zatem depilacja laserowa to zabieg odpowiedni dla każdego? W praktyce są pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Depilacji tej nie poleca się osobom o ciemnej karnacji. Posiadają one bowiem w skórze sporo melaniny, co sprzyja powstawaniu mało estetycznych przebarwień. Poza tym depilacja laserowa nie jest odpowiednia dla osób z chorobami skóry np. łuszczycą i bielactwem. Lasera nie zaleca się stosować na skórze opalonej i pokrytej ranami.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Skuteczność depilacji laserowej w praktyce przedstawiają poniższe zdjęcia. Zabieg depilacji laserowej wykonany na kobiecie oraz mężczyźnie:

d4fyzpd

Do niedawna usunięcie jasnych włosków było sporym problemem. Jednak technologia jest cały czas udoskonalana, tak aby nowoczesne lasery lepiej wychwytywały barwnik znajdujący się nawet w bardzo jasnych włosach. Obecnie na rynku dostępne są już urządzenia, które emitują dwie długości fal jednocześnie, a więc dają dobre efekty zarówno przy włosach ciemnych, jak i jasnych. Niektóre lasery posiadają również specjalny czytnik melaniny, co pozwala na dobranie mocy urządzenia do danego przypadku. Sprawia to, że zabieg jest skuteczniejszy i bardziej bezpieczny. Są też lasery urządzenia, które w czasie zabiegu zasysają skórę poddawaną procesowi depilacji. Dzięki temu zabieg jest bardzo skuteczny i dokładny zarazem. Jeżeli myślisz nad usunięciem niechcianego owłosienia na stałe koniecznie zapoznaj się z cennikiem zabiegów depilacji laserowej.

d4fyzpd

Podziel się opinią

Share
d4fyzpd
d4fyzpd