Trwa ładowanie...
ycipk-1mfi60

Depilacja laserowa - czy to naprawdę działa? Zobacz efekty zabiegów

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Pozwala bowiem na bezbolesne i trwałe pozbycie się, z wybranych partii ciała, zbędnego owłosienia. Co ciekawe, zabiegom tego typu poddają się także panowie. Wcześniej warto jednak dowiedzieć się jak laser działa i jakie efekty można dzięki niemu uzyskać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Depilation for woman. Close up of depilatory master making laser depilation for young woman
Depilation for woman. Close up of depilatory master making laser depilation for young woman (Materiały prasowe)
ycipk-1mfi60

Na czym polega depilacja laserowa?

Laser jest urządzeniem wykorzystującym zjawisko fototermolizy. Wytwarza wiązkę, która przenika do skóry i pochłania melaninę, a więc barwnik znajdujący się w mieszkach włosowych. Z uwagi na emitowane wówczas ciepło, ma miejsce zniszczenie cebulek włosowych. Depilacja laserowa to zabieg niemal bezbolesny. Jedynie osoby bardzo wrażliwe mogą odczuwać dyskomfort. Sam zabieg trwa do 30 min do 1 godziny, w zależności od tego, która partia ciała jest mu poddawana.

Czy depilacja laserowa działa?

Skuteczność depilacji laserowej jest bardzo duża. Jednak nie u wszystkich osób efekty są tak samo spektakularne. Okazuje się bowiem, że najwięcej melaniny mają włosy ciemne. Z tego powodu w przypadku ciemnego owłosienia efekty po depilacji laserowej są najlepsze. Poza tym należy pamiętać o tym, że całkowite i trwałe usunięcie włosków następuje po serii składającej się z kilku zabiegów. Zwykle szósty zabieg pozwala na pozbycie się na stałe około 80% owłosienia. Po przeprowadzeniu całej serii zabiegów, zaleca się raz na dwa lata wykonać jeszcze zabieg utrwalający. Jego celem jest usunięcie pojedynczych włosków, które czasem pojawiają się na skórze.

Materiały prasowe
Podziel się
ycipk-1mfi60

Wiele osób zadaje sobie pytanie - depilacja laserowa, kiedy pierwsze efekty? Są one widoczne niemal od razu, ale aby uzyskać zadowalający rezultat trzeba wykonać co najmniej 6 zabiegów. Włosy znajdują się bowiem w różnych fazach wzrostu, a laser niszczy jedynie te znajdujące się w danym momencie na powierzchni skóry. Zabiegom najlepiej poddawać się co 6-8 tygodni. Liczba zabiegów w serii to w dużej mierze kwestia indywidualna. Sporo zależy bowiem od szybkości wzrostu włosków czy ich kolorystyki.

Czy depilacja laserowa to zabieg odpowiedni dla każdego?

Laser i jego wiązka nie trafiają do głębszych warstw skóry, a więc nie są groźne dla zdrowia ludzkiego. Dlatego też depilacja laserowa to metoda wykorzystywana również w przypadku bardziej wrażliwych partii ciała. Dużą popularnością cieszy się np. depilacja okolic intymnych i nie jest ona bardziej niebezpieczna niż depilacja nóg. Może pojawić się delikatne zaczerwienienie skóry, które znika jednak w ciągu kilku godzin.

Czy zatem depilacja laserowa to zabieg odpowiedni dla każdego? W praktyce są pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Depilacji tej nie poleca się osobom o ciemnej karnacji. Posiadają one bowiem w skórze sporo melaniny, co sprzyja powstawaniu mało estetycznych przebarwień. Poza tym depilacja laserowa nie jest odpowiednia dla osób z chorobami skóry np. łuszczycą i bielactwem. Lasera nie zaleca się stosować na skórze opalonej i pokrytej ranami.

Materiały prasowe
Podziel się
ycipk-1mfi60

Skuteczność depilacji laserowej w praktyce przedstawiają poniższe zdjęcia. Zabieg depilacji laserowej wykonany na kobiecie oraz mężczyźnie:

Do niedawna usunięcie jasnych włosków było sporym problemem. Jednak technologia jest cały czas udoskonalana, tak aby nowoczesne lasery lepiej wychwytywały barwnik znajdujący się nawet w bardzo jasnych włosach. Obecnie na rynku dostępne są już urządzenia, które emitują dwie długości fal jednocześnie, a więc dają dobre efekty zarówno przy włosach ciemnych, jak i jasnych. Niektóre lasery posiadają również specjalny czytnik melaniny, co pozwala na dobranie mocy urządzenia do danego przypadku. Sprawia to, że zabieg jest skuteczniejszy i bardziej bezpieczny. Są też lasery urządzenia, które w czasie zabiegu zasysają skórę poddawaną procesowi depilacji. Dzięki temu zabieg jest bardzo skuteczny i dokładny zarazem. Jeżeli myślisz nad usunięciem niechcianego owłosienia na stałe koniecznie zapoznaj się z cennikiem zabiegów depilacji laserowej.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1mfi60

ycipk-1mfi60
ycipk-1mfi60