Trwa ładowanie...

Depilacja mężczyzn — najlepsze sposoby

Wbrew stereotypom depilacja pach, nóg i miejsc intymnych nie jest domeną wyłącznie kobiet. Coraz większa liczba mężczyzn, chcąc wyglądać super atrakcyjnie, decyduje się na usuwanie niechcianego owłosienia. Wciąż najpopularniejszą metodą depilacji mężczyzn jest używanie jednorazowych maszynek do golenia. Sprawdź i przekonaj się sam, jakie są najlepsze sposoby usuwania owłosienia.

Share
Depilacja mężczyzn — najlepsze sposoby
Źródło: iStock.com, Fot: InnerVisionPRO
d216b81

Jednorazowa maszynka do golenia — dlaczego nie zawsze jest to dobry pomysł?

Mężczyźni, którzy golą zarost, tors, nogi, pachy czy miejsca intymne zdecydowanie najchętniej sięgają po jednorazowe maszynki do golenia. Dlaczego? Zapewne jest to podyktowane wygodą i ceną maszynek. Tymczasem nie w każdym przypadku jest to dobre rozwiązanie, a to głównie dlatego, że ich używanie podrażnia skórę. Ponadto golenie miejsc intymnych przy użyciu maszynek jednorazowych nie jest zbyt efektywne — już po dobie włosy zaczynają odrastać. Odrastające włosy zazwyczaj są sztywniejsze i bardziej kłujące. Maszynki jednorazowe zdecydowanie nie sprawdzają się u mężczyzn ze skórą wrażliwą i skłonną do podrażnień.

Wejdź na WP radarOkazji i przejrzyj przystępne oferty narzędzi i produktów do golenia.

Elektryczna maszynka do golenia — kiedy warto na nią postawić?

Dobrą alternatywą dla jednorazowych maszynek do golenia są elektryczne maszynki dla mężczyzn, które dostępne są w różnych przedziałach cenowych (od kilkudziesięciu do kilkuset zł). Maszynka elektryczna świetnie sprawdzi się dla mężczyzn ze skórą wrażliwą. Jej zaletą jest to, że świetnie radzi sobie z usuwaniem niechcianego owłosienia nawet z trudno dostępnych miejsc. Maszynki tej zaleca się używać przy depilacji intymnej. Przy czym wówczas należy założyć specjalną nakładkę.

Depilacja laserowa dla mężczyzn

Zabiegi depilacji laserowej nie są zarezerwowane wyłącznie dla kobiet. Z powodzeniem mogą je wykonywać również mężczyźni. Jest to szczególnie polecane rozwiązanie dla panów, którzy uskarżają się na nadmierne owłosienie np. na plecach czy dłoniach. Depilacja laserowa uszkadza mieszki włosowe, przez co włosy stają się słabsze i delikatniejsze, a w konsekwencji w ogóle przestają się pojawiać. Wadą tego typu zabiegu jest bolesność, a także stosunkowo wysoka cena - koszt zabiegu depilacji laserowej miejsc intymnych wynosi powyżej 200 zł.

d216b81

Żel, wosk czy krem do depilacji dla mężczyzn?

Najpopularniejszymi kosmetykami do golenia miejsc intymnych u mężczyzn są pianki, żele i kremy. Przy czym ich używanie wiąże się z ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej. Dlatego też przed pierwszym zastosowaniem kremu do depilacji dla mężczyzn warto wykonać próbę uczuleniową na nadgarstku. Zdecydowanie mniejszym powodzeniem wśród panów cieszy się wosk kosmetyczny. Wiąże się to przede wszystkim z dolegliwościami bólowymi, które towarzyszą depilacji za pomocą wosku. Przy czym metoda ta jest polecana szczególności przy depilacji trudno dostępnych miejsc, np. pośladków, ponieważ po każdym zabiegu włosy stają się słabsze i jest ich znacznie mniej.

d216b81

Podziel się opinią

Share
d216b81
d216b81