Trwa ładowanie...

Depilacja woskiem – ciesz się gładką skórą na długo

Depilacja woskiem nie jest ani łatwym, ani przyjemnym zabiegiem kosmetycznym, jednak docenia się go za skuteczność. Ta metoda jest polecana szczególnie tym osobom, które nie mają czasu ani ochoty na częste golenie maszynką.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Depilacja woskiem – ciesz się gładką skórą na długoŹródło: iStock.com, fot: Tinatin1
d2t4lfh

Depilacja woskiem – dlaczego warto?

Depilacja woskiem jest przede wszystkim naturalną metodą usuwania nadmiernego owłosienia, która w porównaniu do innych "domowych" sposobów jest mało inwazyjna (oczywiście, jeśli jest wykonywana prawidłowo). Jej główną zaletą jest skuteczność: nogi po takim zabiegu zachowują gładkość nawet do 6 tygodni, ponieważ wosk wyrywa włoski wraz z cebulkami. Tę metodę można też stosować na bardzo wrażliwych miejscach ciała, np. na okolicach bikini czy na twarzy.

Ta depilacja polega na rozprowadzeniu po skórze rozgrzanego wosku, do którego przykłada się kawałek papieru lub materiał. Kiedy wosk zastygnie, napina się skórę i zdecydowanym ruchem wyrywa papier lub materiał w kierunku przeciwnym do wzrostu owłosienia.

Long Woman Legs. Woman Cares About Her Legs. Sugaring Treatment iStock.com
Long Woman Legs. Woman Cares About Her Legs. Sugaring Treatment Źródło: iStock.com

Depilacja woskiem – wady

Depilacja woskiem jest przede wszystkim bolesna i nie zaleca się jej kobietom z zapaleniami i żylakami oraz kobietom ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii. Początkujące panie powinny najpierw sprawdzić, jak ich skóra będzie się zachowywać po wyrwaniu niewielkiego fragmentu owłosienia. Jeśli nie nastąpi reakcja uczuleniowa, wtedy można przystąpić do zabiegu. Trzeba też pamiętać o tym, że tę metodę powinno się wykonywać wtedy, kiedy włoski osiągną minimum 1 cm długości.

Sam zabieg depilacji jest dość trudny i wymaga wprawy, dlatego jego pierwsze próby mogą zakończyć się niepowodzeniem. Jeśli na skórze pozostaną pojedyncze włoski, wówczas trzeba je zgolić ręcznie maszynką. Depilacji woskiem nie można bowiem wykonywać zbyt często.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Jak dbać o skórę?

Żeby depilacja była jak najskuteczniejsza, trzeba pamiętać o regularnym nawilżaniu oraz peelingach, gdyż przesuszona skóra powoduje łamanie się włosków, co może znacznie utrudnić wyrywanie ich razem z cebulką. Należy też unikać wcierania zbyt tłustych preparatów przed samym zabiegiem, gdyż to utrudnia przyleganie wosku. Zamiast tego można wypróbować lotiony znieczulające o lekkiej konsystencji, a po samym zabiegu zastosować z kolei łagodzące mleczka.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2t4lfh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t4lfh