Trwa ładowanie...

Depilacja woskiem kosmetycznym - wady i zalety

Depilacja woskiem kosmetycznym zaliczana jest do najskuteczniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia. Polega ona na nałożeniu gorącego wosku bezpośrednio na skórę w kierunku zgodnym ze wzrostem włosów. Największą zaletą depilacji woskiem są trwałe efekty.

Share
Depilacja woskiem kosmetycznym - wady i zaletyŹródło: iStock.com, fot: Tinatin1
d123zh3

Depilacja woskiem kosmetycznym — na czym polega?

Depilacja woskiem kosmetycznym zalicza się do mechanicznych metod usuwania niechcianego owłosienia, polegających na pozbywaniu się włosków (wyrywaniu) wraz z cebulkami. Przy tego typu zabiegu rozgrzany wosk (do 37 stopni Celsjusza) nakłada się bezpośrednio na skórę, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Następnie nałożony wosk przykrywa się cienkimi, bawełnianymi paskami. Przy użyciu wosku kosmetycznego z powodzeniem można golić: wąsik, ręce, pachy, ramiona, nogi i okolice intymne.

Zalety depilacji woskiem kosmetycznym

Depilacja woskiem kosmetycznym nie bez przyczyny uznawana jest za jeden z najskuteczniejszych sposobów usuwania niechcianego owłosienia. Przy poprawnie wykonanym zabiegu włoski wyrywane są wraz z cebulkami, co przedłuża trwałość zabiegu aż do 4-5 tygodni. Poza tym regularne wykonywanie depilacji woskiem kosmetycznym sprawia, że włoski stają się słabsze, delikatniejsze i cieńsze, co znacznie ułatwia i przyspiesza kolejne zabiegi. Co istotne depilacja woskiem działa podobnie jak peeling, bowiem podczas zabiegu usuwane są powierzchowne warstwy martwego naskórka.

Wskazania przed i po zabiegu depilacji woskiem kosmetycznym:

  • Depilację woskiem kosmetycznym należy wykonywać regularnie (raz na 4-5 tygodni).
  • Bezpośrednio po zabiegu należy nawilżyć skórę balsamem do ciała.
  • Przed zabiegiem depilacji woskiem kosmetycznym nie należy stosować tłustych balsamów.
  • Po zabiegu należy stosować kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry po depilacji woskiem.
  • Po zabiegu należy stosować kosmetyki z filtrem UV.
d123zh3

Wszystko do depilacji, a także balsamy i oliwki do ciała znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

Wady depilacji woskiem kosmetycznym

Depilacja woskiem kosmetycznym ma również swoje wady. Jedną z nich jest ból, który towarzyszy odrywaniu plastrów z gorącym woskiem, co związane jest bezpośrednio z wyrywaniem włosów wraz z cebulkami. Ponadto kilka dni po zabiegu skóra może być podrażniona i zaczerwieniona. Co więcej w niektórych przypadkach depilacja woskiem kosmetycznym może powodować trwałe blizny. Minusem tej metody usuwania niechcianego owłosienia jest również wrastanie włosków w skórę, co może skutkować powstawaniem stanów zapalnych. Wiele wad depilacji woskiem kosmetycznych związanych jest z nieprawidłowym wykonaniem tego typu zabiegu. Dlatego też nie zaleca się usuwać włosków przy użyciu wosku kosmetycznego samodzielnie w warunkach domowych.

Przeciwwskazania do depilacji woskiem kosmetycznym:

d123zh3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d123zh3
d123zh3