UrodaDepilacja woskiem kosmetycznym - wady i zalety

Depilacja woskiem kosmetycznym - wady i zalety

Depilacja woskiem kosmetycznym - wady i zalety
Źródło zdjęć: © iStock.com | Tinatin1

14.07.2018 10:51, aktual.: 02.08.2018 16:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Depilacja woskiem kosmetycznym zaliczana jest do najskuteczniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia. Polega ona na nałożeniu gorącego wosku bezpośrednio na skórę w kierunku zgodnym ze wzrostem włosów. Największą zaletą depilacji woskiem są trwałe efekty.

Depilacja woskiem kosmetycznym — na czym polega?

Depilacja woskiem kosmetycznym zalicza się do mechanicznych metod usuwania niechcianego owłosienia, polegających na pozbywaniu się włosków (wyrywaniu) wraz z cebulkami. Przy tego typu zabiegu rozgrzany wosk (do 37 stopni Celsjusza) nakłada się bezpośrednio na skórę, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Następnie nałożony wosk przykrywa się cienkimi, bawełnianymi paskami. Przy użyciu wosku kosmetycznego z powodzeniem można golić: wąsik, ręce, pachy, ramiona, nogi i okolice intymne.

Zalety depilacji woskiem kosmetycznym

Depilacja woskiem kosmetycznym nie bez przyczyny uznawana jest za jeden z najskuteczniejszych sposobów usuwania niechcianego owłosienia. Przy poprawnie wykonanym zabiegu włoski wyrywane są wraz z cebulkami, co przedłuża trwałość zabiegu aż do 4-5 tygodni. Poza tym regularne wykonywanie depilacji woskiem kosmetycznym sprawia, że włoski stają się słabsze, delikatniejsze i cieńsze, co znacznie ułatwia i przyspiesza kolejne zabiegi. Co istotne depilacja woskiem działa podobnie jak peeling, bowiem podczas zabiegu usuwane są powierzchowne warstwy martwego naskórka.

Wskazania przed i po zabiegu depilacji woskiem kosmetycznym:

  • Depilację woskiem kosmetycznym należy wykonywać regularnie (raz na 4-5 tygodni).
  • Bezpośrednio po zabiegu należy nawilżyć skórę balsamem do ciała.
  • Przed zabiegiem depilacji woskiem kosmetycznym nie należy stosować tłustych balsamów.
  • Po zabiegu należy stosować kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry po depilacji woskiem.
  • Po zabiegu należy stosować kosmetyki z filtrem UV.

Wszystko do depilacji, a także balsamy i oliwki do ciała znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

Wady depilacji woskiem kosmetycznym

Depilacja woskiem kosmetycznym ma również swoje wady. Jedną z nich jest ból, który towarzyszy odrywaniu plastrów z gorącym woskiem, co związane jest bezpośrednio z wyrywaniem włosów wraz z cebulkami. Ponadto kilka dni po zabiegu skóra może być podrażniona i zaczerwieniona. Co więcej w niektórych przypadkach depilacja woskiem kosmetycznym może powodować trwałe blizny. Minusem tej metody usuwania niechcianego owłosienia jest również wrastanie włosków w skórę, co może skutkować powstawaniem stanów zapalnych. Wiele wad depilacji woskiem kosmetycznych związanych jest z nieprawidłowym wykonaniem tego typu zabiegu. Dlatego też nie zaleca się usuwać włosków przy użyciu wosku kosmetycznego samodzielnie w warunkach domowych.

Przeciwwskazania do depilacji woskiem kosmetycznym:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także