UrodaSposoby na pękające naczynka

Sposoby na pękające naczynka

Z cerą naczynkową trzeba obchodzić się bardzo delikatnie. Aby utrzymać jej dobry wygląd, potrzebujesz odpowiednich kremów, preparatów wzmacniających do łykania i od czasu do czasu zabiegów w gabinecie kosmetycznym.

Sposoby na pękające naczynka
Źródło zdjęć: © sxc.hu

26.02.2010 | aktual.: 07.06.2010 16:05

Z cerą naczynkową trzeba obchodzić się bardzo delikatnie. Aby utrzymać jej dobry wygląd, potrzebujesz odpowiednich kremów, preparatów wzmacniających do łykania i od czasu do czasu zabiegów w gabinecie kosmetycznym.

Wielka wrażliwość

Gdy się zdenerwujesz lub wypijesz kieliszek wina, na twojej twarzy pojawiają się rumieńce i nie znikają przez 2-3 godziny. Czy od czasu do czasu na twarzy nosisz widoczne ślady popękanych naczynek w postaci czerwonych plamek i pajączków? Powinnaś traktować swoją cerę z wyjątkową delikatnością.

Nie dla ciebie jest prażenie się na słońcu, bo promieniowanie UV zwiększa skłonność naczynek do rozszerzania się i pękania. Zrezygnuj też z bardzo gorących, ostro przyprawionych potraw, a także mocnych alkoholi, bo powodują gwałtowne nagrzanie się organizmu i rumieńce na twarzy. Zrezygnuj z peelingów mechanicznych, bo bardzo uszkadzają cerę naczynkową, podobnie fińskie łaźnie i gorące kąpiele. Nie powinnaś też się depilować ciepłym woskiem, bo twoje wrażliwe naczynka tego nie znoszą.

Nawilżyć i ochronić

Takie zadania powinien spełniać twój krem. Szukaj w kremach witaminy C, bo uszczelnia naczynka krwionośne i wspomaga ich regenerację. Składnik dla ciebie to też witamina K, która przyspiesza gojenie się popękanych naczynek i reguluje procesy krzepnięcia krwi. Witamina PP natomiast uszczelnia naczynka, a rutyna zmniejsza ich kruchość i przepuszczalność. Dobre są też dodatki roślinne w kremach na pękające naczynka, np. wyciąg z kasztanowca i arniki górskiej poprawiają mikrokrążenie, wzmacniają i uszczelniają naczynka, a miłorząb japoński (Ginko biloba) uelastycznia ich ściany. Szukaj w składzie kremu także wyciągu z oczaru zwanego też hamamelisem, bo łagodnie ściąga naczynka i działa przeciwzapalnie, a także koi cerę naczyniową.

Kuracja z apteki

Mając problem z pękającymi naczynkami, powinnaś zafundować sobie serię preparatów do łykania. Najlepiej abyś nie brała ich na własną rękę, bo chociaż są bez recepty, to stosowane na chybił-trafił, mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Najczęściej dermatolodzy polecają specyfiki zawierające witaminę C, wyciąg z kasztanowca oraz rutynę ze względu na ich właściwości wzmacniające naczynka krwionośne.

Zabiegi w gabinecie

Popękane naczynka można usunąć za pomocą specjalistycznych zabiegów w gabinecie kosmetycznym lub u dermatologa. Masz do wyboru:

* - Skleroterapię -*w pęknięte naczynko krwionośne wstrzykuje się preparat, który powoduje, że naczynko obumiera i znika. Ten zabieg stosuje się przede wszystkim na nogach.

* - Elektrokoagulację -*za pomocą specjalnej elektrody dotyka się każdego naczynka i zamyka go. Stosuje się do dużych naczynek na twarzy i górnej części ciała. Mogą pozostać drobne blizny.

* - Laseroterapię -* światło lasera jest pochłaniane tylko przez czerwony barwnik, dlatego działa wyłącznie na naczynka. Metodę tę stosuje się do zamykania naczynek na twarzy lub ciele (w zależności od rodzaju lasera). Po zabiegu nie wolno się opalać, bo w miejscach, gdzie działał laser mogą powstać przebarwienia.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)