Wrastające włoski i co dalej?
Wrastające włosy to zarówno damski, jak i męski problem. Poznaj sprawdzone metody na pozbycie się problemu wrastających włosków.
06.06.2018 | aktual.: 30.06.2018 13:06
Wrastające włosy - skąd się biorą?
Wrastające włoski pojawiają się na dolnej części twarzy, pod pachami, na nogach, w okolicach bikini, czyli wszędzie tam, gdzie usuwamy zbędne owłosienie za pomocą maszynki jednorazowej, elektrycznej czy też depilatora. Nie mogą przebić się przez stwardniały naskórek i są widoczne pod skórą, często spiralnie zwinięte. Gdy próbujemy coś zrobić ze szpecącymi naszą skórę wrastającymi włosami, jeszcze bardziej podrażniamy naskórek, który reaguje ropnymi krostkami, podrażnieniem, krwawieniem. A niedługo problem powraca...
Wrastające włosy – peelingi na wrastanie włosów
Niektóre włosy nie wyrosną bez trudności, jeśli skóra, na którą natrafią, stała się grubsza od systematycznego usuwania owłosienia metodami mechanicznymi. Skutecznym sposobem na jej zmiękczenie jest regularne stosowanie peelingów do ciała, zarówno tych drogeryjnych, jak i przygotowanych samodzielnie domowych kosmetyków DIY. Wystarczy użyć peelingu do problematycznych miejsc na ciele raz na 10 dni bądź na 2 tygodnie, aby nie zaognić dodatkowo mocno już podrażnionych mieszków włosowych. Sprawdzą się peelingi cukrowe, solne, z oliwy z oliwek, oleju czy miodu – składniki są rzeczą drugorzędną, ważne jest usuwanie zrogowaciałego naskórka.
Wrastające włosy – skuteczne sposoby
Wrastające włoski można nieco okiełznać sprawdzonymi metodami. Wypróbuj nasze sposoby i ciesz się gładką skórą przez cały rok.
- Szczotkuj ciało na sucho.
- Podczas prysznica używaj gąbki do ciała albo rękawicy oraz lekko peelingujących żeli pod prysznic ze ścierającymi drobinkami.
- Nawilżaj ciało po każdej kąpieli. Świetnie sprawdzi się olej kokosowy.
- Herbata na zapalenie mieszków włosowych. Zużytą torebką czarnej herbaty przecieraj zaczerwienienia, a kwas taninowy zredukuje stan zapalny.
- Dermokosmetyki. Przy okazji pobytu w aptece zapytaj farmaceutkę o zmiękczające naskórek produkty, zawierające kwas salicylowy, glikolowy bądź mlekowy.
Gotowe peelingi do ciała na bazie naturalnych składników znajdziesz już teraz na WP radarOkazji.
Wrastające włoski – inne metody
Co pomaga na wrastanie włosów? Dowiedz się, jak jeszcze możesz pomóc swojej skórze w nierównej walce z nieestetycznym wrastaniem włosków po depilacji.
- Depilacja laserowa. To coś dla posiadaczek sporego problemu z mocno wrastającymi włosami na całym ciele. Laserem usuniemy wszystkie włoski, także te wrośnięte, a po serii zabiegów gładka skóra będzie naszym atutem przez lata, a cebulki włosów zostaną zniszczone.
- Aspiryna na zapalenie mieszków włosowych. 2 niepowlekane tabletki aspiryny rozpuszczamy w łyżce wody, łączymy z 1 łyżką stołową miodu, papkę nakładamy na wrastające włoski na 10 minut i zmywamy pod prysznicem.
- Aloes na wrastające włoski. Należy przeciąć liść aloesu i przecierać chore mieszki włosowe sokiem z aloesu o super właściwościach łagodzących kilka razy dziennie.
- Sól na wrastanie włosów. Roztwór solny przygotujemy, rozpuszczając 1 łyżkę stołową zwykłej soli w 1 szklance letniej wody. Podrażnione miejsca przecieramy wacikiem, zanurzonym w solnym roztworze co kilka godzin.