UrodaDetoksykacja – oczyszczanie skóry

Detoksykacja – oczyszczanie skóry

Detoksykacja – oczyszczanie skóry
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
02.03.2009 10:15, aktualizacja: 02.03.2009 10:43

Szybkie tępo życia, niezbyt zdrowe jedzenie, picie dużych ilości kawy. Wszystko to w połączeniu z brakiem okazji do ruchu podczas zimy sprawia, że czujemy się zmęczone. Nasza skóra także odczuwa negatywne skutki takiego trybu życia. Szara i zmęczona, tak jak całe ciało potrzebuje oczyszczenia.

Szybkie tępo życia, niezbyt zdrowe jedzenie, picie dużych ilości kawy. Wszystko to w połączeniu z brakiem okazji do ruchu podczas zimy sprawia, że czujemy się zmęczone. Nasza skóra także odczuwa negatywne skutki takiego trybu życia. Szara i zmęczona, tak jak całe ciało potrzebuje oczyszczenia.

Jesteśmy nieustannie wystawione na działanie toksyn. Część z nich zanieczyszcza nasz organizm, część atakuje naszą skórę z zewnątrz. Dym papierosowy i spaliny to czynniki znacznie pogarszające stan naszej cery. Zanieczyszczone środowisko, wysokotłuszczowa dieta, barwniki, konserwanty zawarte w jedzeniu oraz używki osłabiają naturalne zdolności organizmu do eliminowania toksyn.

Na nasze samopoczucie i wygląd wpływa to co jemy. Żeby oczyścić organizm, a jednocześnie skórę powinnaś zmienić dietę. Nie jest konieczne radykalne ograniczanie pokarmów i zamiana ich wyłącznie na owoce. Wystarczy jeśli zamienisz wypicie drugiej filiżanki kawy na szklankę herbaty zielonej, z pokrzywy, lub którąś z dostępnych mieszanek detoksykujących ziół. Miej też przez cały dzień pod ręką butelkę wody mineralnej. Popijaj niegazowaną z plasterkiem cytryny kiedy tylko przyjdzie ci ochota na łyk oczyszczającej wody. Toksyny są w ten sposób bardzo skutecznie wypłukiwane z organizmu.

Zmień swoja pielęgnację, a wspomożesz oczyszczanie skóry. Doskonały będzie peeling, który szybko i skutecznie usuwa szary, martwy naskórek. Do twarzy użyj delikatniejszego złuszczającego preparatu, masuj nim całą twarz, szyję i dekolt. Ciało po peelingu cukrowym lub solnym kosmetykiem doskonale się wygładza o odświeża. Kryształki soli czy cukru zatopione w kosmetyku świetnie oczyszczą skórę, poprawiają ukrwienie, a dzięki temu wspomagają oczyszczanie komórek.

Złuszczanie peelingiem doskonale przygotuje skórę do dalszych zabiegów. Wybieraj kremy, których zadaniem jest neutralizowanie toksyn. Efekty ich stosowania nie są natychmiastowe, jednak systematycznie stosowane skutecznie usuwają zalegające toksyny. Twoja skóra na pewno doceni ich działanie.

Kąpiele oczyszczające to detoksykacja i relaks nie tylko dla ciała. Odpowiednio dobrane zapachy kosmetyków doskonale relaksują po ciężkim dniu. Takie zabiegi zaplanuj sobie na relaksujący wieczór. Kąpiel z solą morską świetnie spełni się w oczyszczaniu ciała. Temperatura wody polecana przy takiej kąpieli to 38˚C. Możesz też użyć specjalnej soli detoksykującej z jałowcem, rozmarynem i minerałami z Morza Martwego. Wsyp 3-4 łyżki do wanny i zanurz się w niej na 20 minut (polecana temp. 40°C). Detoksykującą kąpiel możesz stosować regularnie raz w tygodniu.

Wspomagaj swój organizm korzystając z ruchu na świeżym powietrzu. Zamiast filmu, wybierz się na długi spacer. Niech codzienna dawka tlenu dla organizmu stanie się dla ciebie rytuałem dla zdrowia i urody.

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany