FitnessDlaczego faceci wmawiają nam bzdury na temat naszych wagin? Nie wierzmy im!

Dlaczego faceci wmawiają nam bzdury na temat naszych wagin? Nie wierzmy im!

Dlaczego faceci wmawiają nam bzdury na temat naszych wagin? Nie wierzmy im!
Źródło zdjęć: © iStock.com | Antonio Guillem
Martyna Wojciechowska
17.11.2017 16:59, aktualizacja: 18.12.2017 12:03

Zdarzało ci się, że partner komentował wygląd twoich miejsc intymnych? Jeżeli tak, to nie jesteś jedyna. Amerykańska ginekolog twierdzi, że to nagminne zachowanie wśród mężczyzn i zachęca nas do tego, abyśmy nie brały sobie ich słów do serca.

Ginekolog Jennifer Gunter postanowiła rozprawić się z mężczyznami, którym wydaje się, że wiedzą wszystko na temat kobiecej anatomii. W tym celu podzieliła się swoimi doświadczeniami z czytelniczkami portalu "New York Times". - Często zdarzało mi się słuchać komentarzy facetów na temat mojej waginy. Faceci myślą, że wiedzą więcej ode mnie i wciąż próbują przedstawiać swoje racje. Często tłumaczą nam, jak prawidłowo powinna wyglądać nasza anatomia i fizjologia. Ich głupie komentarze nie wychodzą kobietom na dobre - przekonuje Gunter.

- Przez 25 lat kariery zawodowej kobiety wielokrotnie zdarzało mi się przyjmować całkowicie zdrowe pacjentki, którym mężczyźni wmówili, że stan ich wagin jest niepokojący. Np. twierdzili, że dziwnie pachną lub smakują, są zbyt mokre albo za bardzo obwisłe. Przez to ich partnerki zaczynały wmawiać sobie różne schorzenia.

Jennifer Gunter uważa, że kobiety, które mają niskie poczucie własnej wartości, najbardziej narażone są na ten problem. Bezgranicznie wierzą we wszystko, co mówią im faceci i dlatego często są zakompleksione. - Po usłyszeniu nieprzychylnego komentarza na temat wyglądu miejsc intymnych, próbujemy szukać różnych rozwiązań. Szukamy w aptekach odpowiednich produktów higienicznych, aby pozbyć się swojego naturalnego zapachu tylko dlatego, że nie podoba się on partnerowi. Często też niepotrzebnie szukamy porad w internecie, nie zdając sobie sprawy, że w rzeczywistości wszystko z nami w porządku - mówi amerykańska ginekolog.

Wy też macie podobne doświadczenia z mężczyznami? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (274)
Zobacz także