UrodaDomowa maseczka oczyszczająca - 5 pomysłów na maseczki w domu

Domowa maseczka oczyszczająca - 5 pomysłów na maseczki w domu

Domowa maseczka oczyszczająca - 5 pomysłów na maseczki w domu
Źródło zdjęć: © 123RF
09.07.2018 21:06

Domowa maseczka oczyszczająca to tania i szybka alternatywa dla drogich zabiegów kosmetycznych i preparatów dostępnych w drogeriach i aptekach. Jak przygotować domowe maseczki, które pomogą oczyścić zapchane pory? Poznaj top 5 przepisów na maseczki, które wykonasz ze składników, które masz w domu.

Domowa maseczka oczyszczająca pory

Domową maseczką oczyszczającą pory wykonasz błyskawicznie mieszając sodę z sokiem z cytryny. Mieszanka będzie gotowa, kiedy będzie jednolita, pozbawiona pęcherzyków powietrza i uzyska delikatnie żółtą barwę Gotową maseczkę należy wetrzeć w skórę twarzy lub w te miejsca, w których dostrzegasz największy problem z zapchanymi porami i zaskórnikami. Maseczkę zostaw na buzi na około 20 minut. Jeśli w trakcie zabiegu poczujesz pieczenie, zmyj ją wcześniej, skóra może być podrażniona, a tym samym nie jest gotowa na maseczki zawierające kwas cytrynowy. Domowa maseczka oczyszczająca pory rozświetli skórę na twarzy.

Domowa maseczka oczyszczająca z miodu i żółtek

Maseczka wykonana na bazie miodu i żółtek jajek nie tylko oczyści skórę, ale także ją zmiękczy i wygładzi. Aby wykonać taką maseczkę wymieszaj jedną łyżkę miodu z jednym żółtkiem. Tak przygotowaną mieszankę nałóż na na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Maseczkę należy zostawić na około 20 minut, po tym czasie zmyj resztki preparatu letnią wodą. Skóra będzie wyraźnie wygładzona i oczyszczona z toksyn.

Domowe peelingi oczyszczające skórę

Domowe peelingi oczyszczające pomogą w szybkim i tanim usunięciu martwego naskórka. Najbardziej znanym domowym sposobem na peeling oczyszczający jest mieszanka oliwy z pestek winogron z cukrem. Tak przygotowany peeling można nałożyć na twarz i masować przez około dwie minuty. Peeling usuwa się letnią wodą, a skóra po jego wykonaniu jest gładka i gotowa na kolejne zabiegi oczyszczająco-pielęgnacyjne.

Produktem spożywczym, który idealnie sprawdza się w domowych preparatach peelingujących jest kawa. Aby przygotować oczyszczający peeling kawowy, zmieszaj 6 łyżeczek fusów po kawie z 6 łyżeczkami oliwki dla dzieci. Dla urozmaicenia tej mieszanki możesz dodać łyżeczkę cynamonu. Oczyszczający peeling kawowy możesz nakładać nie tylko na twarz, ale na całe ciało. Dodatek cynamonu wpłynie pozytywnie na modelowanie szczupłej sylwetki. Maseczkę i peeling nakładaj najlepiej pod prysznicem, ponieważ sypiące się fusy kawy, mogą pobrudzić kafelki w łazience.

Innym przykładem peelingu oczyszczającego twarz jest peeling migdałowy. Wymieszaj łyżeczkę drobno posiekanych migdałów z łyżeczką miodu i dwoma łyżeczkami jogurtu naturalnego. W przygotowaniu tej maseczki przydatny będzie blender, dzięki któremu przygotujesz gładką masę z maleńkimi drobinkami migdałów. Peeling nałóż na twarz i wmasuj preparat okrężnymi ruchami. Po 3 minutach masażu twarzy, zmyj mieszankę i nałóż krem nawilżający.

Domowe maseczki oczyszczająca z ziół

Maseczki ziołowe wykorzystywane były już przez nasze prababcie. Rumianek, prawoślaz, len, lipa czy rozmaryn znane są ze swoich zdrowotnych i oczyszczających właściwości.

Aby przygotować domową maseczkę oczyszczającą z ziół, zmieszaj ze sobą 3 łyżeczki kwiatu rumianku, 1 łyżkę prawoślazu, 1 łyżkę nasion lnu oraz łyżkę ziela macierzanki. Do mieszanki należy dodać tyle ciepłej wody, aż powstanie papka o gęstej konsystencji. Maseczkę nakładaj na twarz pędzelkiem, a następnie przykryj ją płatkami ligniny. Na ligninę nałóż warstwę gazy i plastikową ceratkę. Maseczkę pozostaw na 30 minut, a następnie zmyj z twarzy naparem z rumianku.

Domowe maseczki oczyszczające z owoców

Domowe maseczki oczyszczające można wykonać z jabłek, banana, wingron czy poziomek. Maseczka oczyszczająca z jabłek oczyści i wzmocni cerę naczynkową.

Kwaśne jabłko zetrzyj na tarce i zmieszaj z twarożkiem i oliwą z oliwek. Mieszankę nałóż na 15 minut na twarz, a następnie zmyj letnią wodą. Natomiast banan zmieszany z miodem i żółtkiem, nawilży, oczyści i odżywi skórę suchą, łuszczącą się i pozbawioną blasku. Rozgniecione poziomki połączone z sokiem z cytryny oczyszczą skórę, zwężą pory oraz załagodzą stany zapalne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także