Domowy sposób na wągry
Wągry są niestety zmorą większości kobiet. Najczęściej zlokalizowane na brodzie i nosie, potrafią przysporzyć wielu problemów w postaci niezadowolenia ze swojego wyglądu oraz pieniędzy wydanych na korektory i pudry tuszujące te drobne niedoskonałości.
27.01.2017 | aktual.: 27.01.2017 15:45
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Jak usunąć wągry?
Wągry, czyli zaskórniki to zanieczyszczone martwym naskórkiem, resztkami makijażu oraz bakteriami pory skórne. Zablokowane sebum przy kontakcie z powietrzem utlenia się i zabarwia na czarno. Zdarza się, że wągry przekształcają się one w problematyczne pryszcze. Ratunkiem dla twojej twarzy może być odpowiednia pielęgnacja, która pozwoli pozbyć się niechcianego problemu. Istnieje kilka sprawdzonych domowych sposobów na wągry.
Podczas pielęgnacji twarzy pamiętaj o odpowiedniej higienie. Zanim rozpoczniesz zabiegi kosmetyczne, pamiętaj o dokładnym umyciu dłoni. Podczas demakijażu płynem micelarnym lub mleczkiem wielokrotnie zmieniaj waciki. Po demakijażu pamiętaj o dokładnym myciu twarzy żelem odpowiednim dla twojego rodzaju cery. Przydatne będą cotygodniowe peelingi oraz maseczki z glinek. Pamiętaj również o częstym czyszczeniu pędzli oraz gąbek do makijażu. Pamiętaj również o odpowiednim odżywianiu: dieta bogata w owoce i warzywa, orzechy oraz pestki dyni, słonecznika i sezamu zapobiegnie nadmiernej produkcji sebum.
Maseczka na wągry z sody oczyszczonej: jest to jedna z najtańszych i najskuteczniejszych maseczek zwalczających wągry. Soda oczyszczona wygładzi twoją cerę, pozwoli usunąć nadmiar sebum oraz zadziała przeciwbakteryjnie, co w konsekwencji zmniejszy ilość wągrów. Przygotuj więc łyżeczkę sody oczyszczonej oraz łyżkę wody mineralnej. Oba składniki wymieszaj i delikatnie nałóż na tę część twarzy, na której widnieją wągry. Miksturę pozostaw na twarzy na około 15 minut, po czym delikatnie zmyj. Efekt będzie natychmiastowy. Jak często robić maseczkę z sody? Działa ona odrobinę wysuszająco, toteż nie należy przesadzać z częstotliwością jej wykonywania. Warto powtarzać ją nie częściej niż 3 razy w tygodniu.
Maseczka na wągry z żelatyny: taka maseczka może nie jest najprzyjemniejszym zabiegiem z uwagi na nieprzyjemny zapach, ale wykazuje sporą skuteczność w oczyszczaniu cery. Tworzy ona na skórze powłokę, do której przyklejają się nieczystości skórne, które są winowajcą wągrów. Jak zrobić maseczkę z żelatyny? Przygotuj jedno opakowanie żelatyny spożywczej i 1 łyżkę mleka. Mleko podgrzej, dodaj żelatynę i intensywnie mieszaj. Gdy żelatyna się rozpuści, nałóż miksturę na problematyczne części twarzy (zapewne broda oraz nos). Po jej nałożeniu poczekaj kilka minut, aż maseczka wystygnie. Po tym czasie delikatnie ściągnij maseczkę ze skóry i przemyj ją chłodną wodą.