Trwa ładowanie...

Dorota Szelągowska w niezwykły sposób uczciła prawosławną Wielkanoc. Pomogła dzieciom z ukraińskiego sierocińca

Dorota Szelągowska aktywnie pomaga Ukraińcom od samego początku rosyjskiej agresji. Początkowo, wraz z innymi wolontariuszami, przygotowywała posiłki dla uchodźców w punkcie recepcyjnym w Lubczy Królewskiej. Teraz, przy okazji prawosławnej Wielkanocy, odwiedziła sierociniec znajdujący się zza wschodnią granicą.

Dorota Szelągowska pojechała z pomocą do UkrainyDorota Szelągowska pojechała z pomocą do UkrainyŹródło: AKPA, fot: AKPA
d2kxake

Tegoroczna, prawosławna Wielkanoc w Ukrainie upłynie pod znakiem strachu i żałoby. Dorota Szelągowska postanowiła wnieść w życie ukraińskich dzieci nieco uśmiechu. Wraz z ekipą wolontariuszy zebrała potrzebne rzeczy i pojechała zza wschodnią granicę wesprzeć lokalny sierociniec.

Pomaganie to frajda

Kilka dni temu w social mediach gwiazdy pojawił się apel o wsparcie transportu darów dla sierocińca w Ukrainie. W ten weekend udało się wyruszyć z pomocą. Oprócz podstawowych rzeczy, jak artykuły gospodarstwa domowego, do ośrodka trafiły także zabawki. To najbardziej ucieszyło dzieci.

Dorota Szelągowska pomaga ukraińskim dzieciom Instagram.com
Dorota Szelągowska pomaga ukraińskim dzieciomŹródło: Instagram.com, fot: Gosia Molska

Jak wygląda pomoc na granicy?

Dorota Szelągowska na granicy pomagała ponad siły. Zwracała się do rządzących, by zorganizowali systemową pomoc i odciążyli ochotników.

d2kxake

- Zapie***amy, robimy kanapki, ja robiłam dziś jakąś potrawkę. W nocy robimy herbatę i kawę. Przyjeżdżają do nas służby się stołować, bo też zapie***ają i są głodni – relacjonowała Szelągowska. – Nie jest dobrze, ludzie nie śpią, pracują po 20 godzin i są już na skraju załamania – mówiła w Instastory.

- Słuchajcie, to nie może tak być, że cała pomoc opiera się na tym, że my za to płacimy z własnych kieszeni. My już nie jesteśmy wydajni, ludzie nie mają już kasy, nie mają jak przechowywać gości. Mam nadzieję, że w końcu tej kraj coś zrobi! – dodała.

Mimo przemęczenia, gwiazda zdecydowała się wrócić do pomagania. Zachęca także do tego innych.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Szelągowska chwali się domem. Co za kuchnia

d2kxake
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2kxake