GwiazdyDruhna Diany po latach wspomina jej ślub z księciem Karolem. Jedna rzecz jej nie pasowała

Druhna Diany po latach wspomina jej ślub z księciem Karolem. Jedna rzecz jej nie pasowała

Kulisy ślubu Diany Spencer z księciem Karolem
Kulisy ślubu Diany Spencer z księciem Karolem
Źródło zdjęć: © Getty Images
09.02.2022 18:43, aktualizacja: 13.02.2022 14:09

Ślub Diany Spencer z księciem Karolem był wydarzeniem, którym żyła nie tylko Wielka Brytania, ale również cały świat. Miliony ludzi zasiadły wtedy przed telewizorami, by obejrzeć tę uroczystość. Teraz jedna z druhen Diany, a kuzynka księcia Karola opowiedziała swoje wspomnienia z tamtego dnia. Z jedną rzeczą trudno było jej się pogodzić.

Minęło już 40 lat od ślubu Diany z księciem Karolem. Para stanęła na ślubnym kobiercu 29 lipca 1981 roku. Uroczystość odbyła się w Katedrze św. Pawła w Londynie i była długo wyczekiwanym wydarzeniem zarówno przez mieszkańców Wielkiej Brytanii, jak i fanów rodziny królewskiej z całego świata. W ceremonii wzięło udział około 3500 osób, a telewizyjną transmisję obejrzało aż 750 milionów ludzi. 

Druhnie Diany nie podobała się sukienka

Niemal cała uwaga tego dnia skupiona była na młodziutkiej pannie młodej, która kiedyś miała zostać królową. Wzrok przykuwała jej bufiasta suknia z niesamowicie długim trenem projektu Davida i Elizabeth Emanuel. Również suknie druhen, których Diana miała aż osiem, charakteryzowały liczne falbanki i zdobienia. Jak się okazuje, nie wszystkim z nich to się podobało. O wspomnieniach z uroczystości postanowiła opowiedzieć teraz India Hicks, która miała wtedy 12 lat i została druhną Diany jako wnuczka Louisa Mountbattena i zarazem chrześnica księcia Karola. 

"To był taki czas w modzie lat 80. Wszystko było zmysłowe i przesadzone, więc rozumiem, że te sukienki pasowały do ​​epoki. Jednak kiedy jesteś chłopczycą jak ja... Kiedy jesteś proszona o bycie druhną, czujesz dumę i zachwyt, ale trochę niepokoi cię, gdy chcą, żebyś założyła sukienki z falbankami" – wyznała India Hicks w rozmowie z portalem Insider. 

Druhny księżnej Diany
Druhny księżnej Diany © Getty Images | 1981 Anwar Hussein

Ten dzień będzie wspominać do końca życia

12-letnia India Hicks wiedziała, że zostanie poproszona o udział w tej wyjątkowej ceremonii, ponieważ jej mama, Lady Pamela, była druhną na ślubie królowej Elżbiety II. "Patrząc wstecz, wiemy, że ten ślub był niewiarygodnym historycznym wydarzeniem. Wydaje mi się, że w tamtym czasie wszyscy myśleli, że to istna bajka. Nikt nie wiedział, co miało nadejść. Jestem bardzo dumna, że mogłam być tego częścią" – stwierdziła India Hicks. 

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl