Myślała, że jest poza anteną? Nagranie oburzyło internautów

Myślała, że jest poza anteną? Nagranie oburzyło internautów

Posłanka Iwona Hartwich nie ma matury?
Posłanka Iwona Hartwich nie ma matury?
Źródło zdjęć: © East News
27.01.2024 14:21, aktualizacja: 27.01.2024 15:05

Posłanka Iwona Hartwich pojawiła się ostatnio w Radiu Zet, gdzie przyznała, że nie ma matury. Kobieta jednocześnie zaznaczyła, że wszystko jeszcze przed nią. Gdy sądziła, że słuchacze już jej nie słyszą, szybko zmieniła jednak zdanie. W sieci zawrzało.

Jakie wykształcenie powinien mieć poseł w Polsce? Okazuje się, że nie trzeba mieć do tego matury, a Iwona Hartwich jest tego doskonałym przykładem. Polityczka zdobyła się na to wyznanie na antenie Radia Zet.

Posłanka bez matury

W najnowszym wywiadzie posłanka Koalicji Obywatelskiej, Iwona Hartwich, rozmawiała m.in. na temat podwyższenia renty socjalnej w Polsce. Na sam koniec Beata Lubecka postanowiła zadać polityczce pytanie od jednego ze słuchaczy, który zastanawiał się, jak udało jej się pogodzić obowiązki z nauką w liceum dla dorosłych.

Kobieta nie ukrywała, że to było dość trudne zadanie, jednak zrobiła wszystko, aby skończyć szkołę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Postawiłam to sobie jako sprawę honorową - podkreśliła Hartwich.

Jednocześnie kobieta przyznała, że wcześniej nie było to możliwe ze względu na opiekę nad synem. Polityczka zaznaczyła jednocześnie, że być może na tym nie poprzestanie. Wspomniała m.in. o studiach. Dziennikarka zastanawiała się jednak, czy w takim razie udało jej się także zdać egzamin dojrzałości.

- Matura przede mną - powiedziała posłanka.

Posłanka Iwona Hartwich jednak nie zda matury?

Kiedy Beata Lubecka dziękowała swojej gościni za rozmowę, postanowiła zapytać ją jeszcze o jej nową książkę. Posłanka przyznała, że potrzebuje na nią trochę więcej czasu, jednak już ją pisze.

Można było dostrzec, że Iwona Hartwich odpowiedziała jej na to pytanie w nieco swobodniejszym tonie. Nieoczekiwanie posłanka wróciła do tematu swojego wykształcenia.

- A maturę nie wiem, czy zrobię - wyjawiła dziennikarce.

Lubecka starała się przekonać swoją rozmówczynię do zmiany zdania, bowiem egzamin ten otwiera naprawdę wiele drzwi. Finalnie zdaje się, że posłanka przyznała jej jednak rację. To jednak nie pomogło uniknąć jej negatywnych komentarzy. Pod filmikiem opublikowanym na TikToku użytkownicy nie kryli swojego oburzenia postawą posłanki.

"Jak można być posłem na sejm RP bez matury? Niech mi to ktoś wytłumaczy"
"Boże, miej w opiece nasz naród"
"To jakiś żart? Ludzie do pracy muszą mieć badania, kwalifikacje, doświadczenie, a posłem, osobą, która tworzy rzeczywistość jest ktoś taki? Co to jest?".

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl