Trwa ładowanie...

Dzień spódniczki. "To miała być tylko zabawa"

Samorząd uczniowski Szkoły Podstawowej nr 7 w Poznaniu wyszedł z inicjatywą "dnia spódniczki". "Celem miała być dobra zabawa, integracja środowiska szkolnego, rozwijanie kreatywności, odpoczynek od mundurków szkolnych, podobnie jak wiele innych akcji przeprowadzonych z poczuciem humoru w naszej szkole" - poinformowała dyrekcja.

Share
Dzień spódniczki. "To miała być tylko zabawa"
Źródło: 123RF
d2554eb

"24 października będzie w naszej szkole »Dzień spódniczki«. W tym dniu przychodzimy do szkoły w spódniczkach (CHŁOPCY RÓWNIEŻ) góra mundurek. Uczeń w spódniczce nie będzie pytany. Miłej zabawy i pięknych spódniczek" – taką wiadomość dostali rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Poznaniu. Akcja wyszła z inicjatywy samorządu uczniowskiego tej placówki. Nastolatkowie chcieli w ten sposób odpocząć od szkolnych mundurków i uniknąć odpytywania przy tablicy.

Przedsięwzięcie skończyło się jednak fiaskiem. Dyrekcja szkoły uznała, że do spontanicznej akcji samorządu została dopisana ideologia, z którą się nie zgadzają. Sprawą zainteresowała się również Młodzież Wszechpolska, która zdecydowanie sprzeciwiła się inicjatywie. Według ich przedstawicieli pomysł spotkał się "z silnym oporem wśród rodziców i po ich interwencji inicjatywę odwołano". Nawiązano też do "Tęczowego Piątku".

Dodatkowe patrole policji

Po ogłoszeniu "dnia spódniczki" dyrektorka szkoły miała odebrać telefon z pogróżkami. - W poniedziałek wydzwaniano do pani dyrektor z pogróżkami, co było efektem burzy wokół "Dnia Spódniczki". To jakiś absurd – powiedział wielkopolskiemu dziennikowi rodzic jednego z uczniów szkoły. Władze miasta zwiększyły liczbę patroli wokół terenu szkoły.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

Zobacz także: Inspirujące spotkanie z kobietami sukcesu w Centrum Handlowym Galeria Mokotów

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2554eb

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2554eb
d2554eb