Blisko ludziDzień Ziemi. Matylda Damięcka pokazała grafikę z okazji Światowego Dnia Ziemi. Wymowny rysunek

Dzień Ziemi. Matylda Damięcka pokazała grafikę z okazji Światowego Dnia Ziemi. Wymowny rysunek

Dzień Ziemi. Matylda Damięcka pokazała grafikę z okazji Światowego Dnia Ziemi. Wymowny rysunek
Źródło zdjęć: © ONS
Anna Podlaska

22.04.2020 15:45, aktual.: 22.04.2020 16:34

22 kwietnia obchodzimy po raz Światowy Dzień Ziemi. Matylda Damięcka opublikowała w mediach społecznościowych grafikę, która daje do myślenia.

Świat walczy z koronawirusem, ale obok pandemii środowisko nawiedzają inne katastrofy, w tym pożary. Właśnie teraz w Polsce płonie Biebrzański Park Narodowy. Jego pożar zauważono w niedzielę, 19 kwietnia, około 17. Od tego czasu trwa akcja gaśnicza. Ogień strawił już ok. 4 tys. hektarów chronionych obszarów.

Biebrzański PN jest największym polskim parkiem narodowym, zajmuje powierzchnię ok. 59 tys. ha. Chroni cenne obszary bagienne. Jest ostoją wielu rzadkich gatunków zwierząt i roślin.

Matylda Damięcka publikuje rysunek płonącej Ziemi

Matylda Damięcka opublikowała na swoim profilu na Facebooku rysunek ziemi, którą trawi ogień. "Wszystkiego najlepszego, Ziemio" – napisała artystka na grafice. Za pomocą prostej kreski przedstawiła olbrzymi problem, z jakim mierzy się świat.

Ostatnio Polskę obiegły wiadomości o pożarach lasów znajdujących się w pobliżu elektrowni w Czarnobylu. Radioaktywna chmura, która powstała w ich wyniku, miała dotrzeć nad Polskę, co wykluczyli eksperci. Mimo wszystko możliwe zagrożenie wywołało niepokój. Grafika Matyldy Damięckiej zwraca uwagę na globalny problem.

Zobacz także: SIŁACZKI – program Klaudii Stabach. Sezon 2 odc. 1. Historie inspirujących kobiet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także