Trwa ładowanie...
d13pfmy

Ekologiczny znak jakości

Na fali popularności kosmetyków naturalnych coraz większym zainteresowaniem cieszą się produkty ze świadectwem czystości ekologicznej. Jednym z bardziej rozpoznawalnych certyfikatów jest francuski ECOCERT.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ekologiczny znak jakości
(Jupiterimages)
d13pfmy

Na fali popularności kosmetyków naturalnych coraz większym zainteresowaniem cieszą się produkty ze świadectwem czystości ekologicznej. Jednym z bardziej rozpoznawalnych certyfikatów jest francuski ECOCERT. Certyfikat ten jest jednym z najbardziej popularnych, ale i trudnych do zdobycia. Cieszy się dużym zaufaniem wśród konsumentów, a więc i zainteresowaniem producentów kosmetyków naturalnych.

Czym jest ECOCERT?
To stowarzyszenie kontroli jakości, wydające świadectwa weryfikujące dostosowanie produktów ekologicznych do wymogów stawianych takim produktom w Europie, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Aktualnie ECOCERT wykonuje również usługi w zakresie kontrolowania i wystawiania świadectw w krajach spoza Unii Europejskiej. Usługi w zakresie kontrolowania i wystawiania świadectw wykonywane przez ECOCERT budują zaufanie niezbędne dla rozwoju rynku wszystkich towarów ekologicznych, także kosmetycznych.

Czystość ekologiczna kosmetyków certyfikowanych przez Ecocert sprawia, że są one bezpieczne w stosowaniu podczas ciąży oraz przez osoby z dużymi nadwrażliwościami. System weryfikacji czystości ekologicznej jest bardzo rygorystyczny. Ecocert podaje tak zwane listy negatywne składników, które nie mogą znajdować się w certyfikowanych preparatach. Sugeruje także listy pozytywne, wskazujące polecane surowce i metody produkcyjne. Co więcej, kontrola Ecocert dotyczy nie tylko składników znajdujących się w preparatach kosmetycznych - weryfikacji poddawane są także procesy technologiczne służące wytwarzaniu preparatów.

d13pfmy

Używając kosmetyk z oznaczeniem Ecocert możesz by pewna, że:

w preparacie zastosowane zostały surowce mineralne i roślinne (ECOCERT szczegółowo określa ich minimalną ilość na 95 proc.),
stosowane są w nim surowce z kontrolowanych upraw ekologicznych,
nie stosowano do jego produkcji surowców z roślin modyfikowanych genetycznie,
podczas ich tworzenia nie wykonywano testów na zwierzętach,
nie zawierają syntetycznych substancji zapachowych,
konserwowane są głównie przy użyciu naturalnych konserwantów, a jeśli są to konserwanty syntetyczne, zostaną wymienione na opakowaniu,
nie znajdziesz w składzie takiego kosmetyku produktów petrochemicznych, takich jak oleje, silikony czy parafiny,
opakowanie preparatu jest też ekologiczne

BDIH a ECOCERT– oznaczenia kosmetyki naturalnej
Chociaż BDIH i ECOCERT to organizacje certyfikujące kosmetyki naturalne, sposoby nadawania certyfikatów różnią między sobą.
BDIH udziela certyfikatu, gdy przynajmniej 60 proc. wszystkich produktów danego producenta spełnia wymienione wcześniej wymagania. Ecocert analizuje każdy z kosmetyków producenta osobno i każdy z produktów otrzymuje osobne oznaczenie. Co więcej Ecocert wymaga, aby na opakowaniu każdego certyfikowanego kosmetyku znalazła się dokładna informacja o ilości składników pochodzenia naturalnego oraz ilości składników pochodzących z kontrolowanych upraw ekologicznych. BDIH nie wymaga takiej informacji.

KOSMETYKI BEZ CHEMII

d13pfmy

Podziel się opinią

Share

d13pfmy

d13pfmy