Blisko ludziEkspertka radzi, jak nie mieć kaca po winie z niższej półki

Ekspertka radzi, jak nie mieć kaca po winie z niższej półki

Ekspertka radzi, jak nie mieć kaca po winie z niższej półki
Źródło zdjęć: © 123RF
Lidia Pustelnik

Picie dużej ilości wody, uprawianie sportu, a może przygotowywanie specjalnej mikstury wedle przepisu wujka Franka – co tak naprawdę pomaga zniwelować przykre dolegliwości, które pojawiają się następnego dnia po wypiciu znacznych ilości wina wątpliwej jakości? Z pomocą przychodzi ekspertka Amelia Singer, która daje konkretne porady. Jak się okazuje, do degustacji wina z niższej półki trzeba się przygotować już dzień wcześniej.

Znawczyni wina Amelia Singer w rozmowie z "Daily Mail" przekonuje, że jeśli smakuje nam tańsze wino, wcale nie musimy z niego zrezygnować ze względu na dolegliwości dnia następnego.

1 / 7

Korzystaj z dobrodziejstw medycyny

Obraz
© 123RF

Amelia Singer, która najwyraźniej z niejednego dzbana wino piła, przekonuje, że najskuteczniejszą bronią w walce z kacem jest przyjęcie odpowiednich leków. Singer zauważa, że jeśli ból głowy i inne dolegliwości pojawiają się tylko wówczas, gdy poprzedniego dnia piliśmy czerwone wino, może to oznaczać, że mamy problem z histaminą. W takich przypadkach Singer radzi po prostu przyjęcie leków antyhistaminowych przez wypiciem kieliszka wina.

2 / 7

Jeszcze więcej wspomagaczy

Obraz
© 123RF

Singer radzi, by przed piciem wina przyjąć również odpowiednią dawkę witaminy C. Ta bowiem do pewnego stopnia przeciwdziała zatruciu organizmu spowodowanego wypiciem alkoholu.

3 / 7

Zaplanuj męczący trening

Obraz
© 123RF

Singer przewrotnie radzi, by zapisać się na zajęcia fitness następnego dnia po imprezie, na której mamy zamiar pić alkohol. W jej przypadku to zawsze działa – spodziewając się, że następny dzień będzie ciężki, zawsze powstrzymuje się przez wypiciem o kieliszek za dużo.

4 / 7

Jeszcze więcej witamin

Obraz
© 123RF

Już po spożyciu alkoholu, tuż przed snem, Singer radzi przyjąć dobrej jakości preparat typu multiwitamina, który uzupełni niedobory magnezu, potasu czy cynku, które alkohol wypłukał z naszego organizmu.

5 / 7

Woda to podstawa

Obraz
© 123RF

Ponieważ większość dolegliwości związanych z przyjmowaniem alkoholu to skutki odwodnienia, ekspertka przypomina, by w ciągu całego wieczoru przyjmować duże ilości płynów. Sama przyznaje też, że zawsze pije dużą szklankę wody tuż przed snem, którą zawczasu sobie przygotowuje.

6 / 7

Wino niskoprocentowe

Obraz
© 123RF

Singer radzi też, by wybierać wina o niższej zawartości alkoholu. Zwykle są to te, które pochodzą z regionów o chłodniejszym klimacie. Ekspertka poleca zatem Pinot Noir, Riesling, Beaujolais, Sauvignon Blanc, Provence Rose, Vinho Verde, a także austriackie i niemieckie wina z Doliny Loary.

7 / 7

Kieliszek kieliszkowi nierówny

Obraz
© 123RF

Singer zwraca uwagę na to, że obecnie kieliszki w większości restauracji i klubów są większe niż w przeszłości. Chodzi o to, żeby zamawiając kolejny kieliszek wina o pojemności 250 ml mieć w pamięci, że to aż jedna trzecia butelki.

Źródło artykułu:WP Kobieta
alkoholizm kobietalkoholkac

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (10)