GwiazdyErotyczne teksty i rozebrane zdjęcia - nowa forma zdrady

Erotyczne teksty i rozebrane zdjęcia - nowa forma zdrady

Erotyczne teksty i rozebrane zdjęcia - nowa forma zdrady
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
27.06.2011 16:18, aktualizacja: 10.09.2018 11:02

Wysyłanie przez Internet lub telefon komórkowy sprośnych tekstów oraz roznegliżowanych zdjęć swego ciała, podobnie jak to robił były kongresman Anthony Weiner, to najczęstsza forma zdrady wśród Amerykanów - wykazał sondaż na łamach "Sexuality & Culture".

Diane Kholos Wysocki z University of Nebraska w Kearney, główna autorka badań, twierdzi, że \"sexting\", czyli flirtowanie w ten sposób za pośrednictwem sieci, jest dość powszechne. Z jej sondażu, który w 2009 r. przeprowadziła wśród 5,2 tys. internautów, wynika, że tak postępuje aż 60 proc. kobiet i prawie 50 proc. mężczyzn.

Amerykańska uczona zastrzega, że badanie nie jest w pełni reprezentatywne dla społeczeństwa amerykańskiego, gdyż udział w nim był dobrowolny. W dodatku respondentami były jedynie osoby odwiedzające stronę internetową www.ashleymadison.com, przeznaczoną dla tych, którzy chcieliby kogoś poznać. Mottem strony jest stwierdzenie "Życie jest krótkie. Spróbuj poromansować".

Internauci, którzy zdecydowali się na wzięcie udziału w sondażu, musieli odpowiedzieć na 68 pytań. Nie określono limitu wieku. Prawie 40 proc. ankietowanych stanowiły osoby powyżej 50 roku życia. W mniejszości były osoby w wieku 19-24 lat, ale to właśnie one najchętniej wysyłają sprośne teksty i nagie zdjęcia.

Większość ankietowanych to osoby dobrze wykształcone (prawie 70 proc. z nich skończyła co najmniej college) i dobrze zarabiające (średnio 86 tys. dolarów rocznie). Wiele z nich miało stałego partnera. Spośród tych osób aż trzy czwarte uprawiało na boku "sexting".

Z badań wynika, że nawiązana znajomość na ogół nie ograniczała się jedynie do romansowanie przez Internet. 80 proc. kobiet i dwie trzecie mężczyzn przyznało, że spotkało się w realu z poznaną w sieci osobą.

Prof. Jeffrey T. Parsons, psycholog z Hunter College w Nowym Jorku, twierdzi, że nie jest tym zaskoczony. - Ludzie, którzy romansują za pośrednictwem Internetu, postępują tak głównie, po to by nawiązać z kimś bliższą znajomość - powiedział uczony w wypowiedzi dla "HealthDay News".

Amerykański specjalista przyznaje, że niektórzy chcą tylko poflirtować, ale sieć przyciąga głównie te osoby, które nie chcą poprzestać jedynie na cyberseksie. Jego zdaniem, niektóre osoby uprawiają sexting, cyberseks, a nawet romansują w realu za wiedzą i przyzwoleniem partnera.

Diane Kholos Wysocki przyznaje, że romansowanie w Internecie nie zawsze odbywa się w tajemnicy przed partnerem. Niektóre pary razem buszują w sieci dla urozmaicenia swego życia seksualnego.

Według uczonej, za rozluźnienie obyczajów nie należy obwiniać Internetu. - Zdradzają również te osoby, które nie korzystają z sieci - przekonuje uczona. Dodaje, że Internet jedynie ułatwia nawiązywanie znajomości i pozwala oszczędzić czas.

(PAP)

Źródło artykułu:PAP