ycipk-an6uyd

Etui na dokumenty – świetny zamiennik portfela

Pieniądze oraz dokumenty zazwyczaj trzymamy w portfelu. Czasem jednak potrzebujemy czegoś cieńszego i o mniejszych rozmiarach, co pozwoli w uporządkowany sposób przechowywać najważniejsze drobiazgi. Dlatego kupujemy etui.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Etui pozwala uporządkować najważniejsze dokumenty
Etui pozwala uporządkować najważniejsze dokumenty (iStock.com, Fot: woottigon)
ycipk-an6uyd

Zalety etui na dokumenty

Etui na dokumenty jest niewielkim, płaskim przedmiotem, w którym można przechowywać nie tylko dowód osobisty czy elektroniczny bilet komunikacji miejskiej, ale także karty płatnicze, karty podarunkowe i inne tego typu drobiazgi. Jego podstawową zaletą jest poręczność i niewielkie rozmiary, więc świetnie nadaje się i do kieszeni spodni, i do torebki. Najbardziej klasyczne modele wykonane są ze skóry naturalnej i mają ciemne barwy.

Etui na dokumenty pozwala w wygodny sposób oddzielić dokumenty od pieniędzy bądź też gotówkę od karty płatniczej. Jest to znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie, gdyż w razie kradzieży nie tracimy wszystkiego. Portfel czy portmonetkę z gotówką można trzymać w torebce, a etui z kolei w wewnętrznej kieszeni kurtki, płaszcza czy spodni, czyli tam, gdzie damski portfel standardowej grubości nie będzie miał szans wejść.

iStock.com
Podziel się

Dla kogo etui na dokumenty?

Etui na dokumenty jest świetnym wyborem dla osób, które nie używają portfela i nie korzystają z banknotów i monet, a więc płacą jedynie kartami lub telefonem. Niektóre egzemplarze wyposażone są w duże, transparentne kieszenie, w które można włożyć również paszport czy dowód rejestracyjny pojazdu. Etui będzie więc idealnym wyborem dla podróżników, którzy nie chcą trzymać wszystkich ważnych dokumentów w różnych miejscach bagażu.

ycipk-an6uyd

Skórzane etui to inwestycja, a nie wydatek. Nie trzeba ograniczać się do standardowych modeli w czerni czy brązie. Producenci bowiem oferują mnóstwo egzemplarzy, które zachwycają ciekawymi tłoczeniami lub wyrazistymi kolorami. Model w jasnej, miętowej barwie lub egzemplarz przypominający skórę zwierzęcą będzie oryginalnym wyborem pasującym do osobistego stylu.

One hundred dollars bills and credit cards in black leather pocket, close-up view. iStock.com
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-an6uyd