ModaEtui na dokumenty – świetny zamiennik portfela

Etui na dokumenty – świetny zamiennik portfela

Etui na dokumenty – świetny zamiennik portfela
Źródło zdjęć: © iStock.com | woottigon
Sylwia Ścibak
13.02.2018 08:32

Pieniądze oraz dokumenty zazwyczaj trzymamy w portfelu. Czasem jednak potrzebujemy czegoś cieńszego i o mniejszych rozmiarach, co pozwoli w uporządkowany sposób przechowywać najważniejsze drobiazgi. Dlatego kupujemy etui.

Zalety etui na dokumenty

Etui na dokumenty jest niewielkim, płaskim przedmiotem, w którym można przechowywać nie tylko dowód osobisty czy elektroniczny bilet komunikacji miejskiej, ale także karty płatnicze, karty podarunkowe i inne tego typu drobiazgi. Jego podstawową zaletą jest poręczność i niewielkie rozmiary, więc świetnie nadaje się i do kieszeni spodni, i do torebki. Najbardziej klasyczne modele wykonane są ze skóry naturalnej i mają ciemne barwy.

Etui na dokumenty pozwala w wygodny sposób oddzielić dokumenty od pieniędzy bądź też gotówkę od karty płatniczej. Jest to znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie, gdyż w razie kradzieży nie tracimy wszystkiego. Portfel czy portmonetkę z gotówką można trzymać w torebce, a etui z kolei w wewnętrznej kieszeni kurtki, płaszcza czy spodni, czyli tam, gdzie damski portfel standardowej grubości nie będzie miał szans wejść.

Obraz
© iStock.com

Dla kogo etui na dokumenty?

Etui na dokumenty jest świetnym wyborem dla osób, które nie używają portfela i nie korzystają z banknotów i monet, a więc płacą jedynie kartami lub telefonem. Niektóre egzemplarze wyposażone są w duże, transparentne kieszenie, w które można włożyć również paszport czy dowód rejestracyjny pojazdu. Etui będzie więc idealnym wyborem dla podróżników, którzy nie chcą trzymać wszystkich ważnych dokumentów w różnych miejscach bagażu.

Skórzane etui to inwestycja, a nie wydatek. Nie trzeba ograniczać się do standardowych modeli w czerni czy brązie. Producenci bowiem oferują mnóstwo egzemplarzy, które zachwycają ciekawymi tłoczeniami lub wyrazistymi kolorami. Model w jasnej, miętowej barwie lub egzemplarz przypominający skórę zwierzęcą będzie oryginalnym wyborem pasującym do osobistego stylu.

Obraz
© iStock.com | alexialex