Trwa ładowanie...
d2asvyj
Informacja prasowa
pokazy mody

Fashion Culture w Londynie już 14 czerwca

Fashion Culture, to kreatywna inicjatywa kulturalna, mająca na celu promocję młodych projektantów mody, wywodzących się z najlepszych europejskich szkół mody

Share
d2asvyj

Fashion Culture, to kreatywna inicjatywa kulturalna, mająca na celu promocję młodych projektantów mody, wywodzących się z najlepszych europejskich szkół mody. Fashion Culture narodziło sie w roku 2012 jako platforma wspomagająca kulturową wymianę pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Podczas pierwszej edycji prezentowane były sylwetki absolwentów mody z takich collegów jak słynny Central Saint Martins oraz London College of Fashion (UK).

Strona polska reprezentowana była przez młodych projektantów z Akademii Sztuk Pięknych z Łodzi oraz SAPU z Krakowa.

W ciągu dwóch lat, od czasu swojego powstania, inicjatywa Fashion Culture rozwinęła skrzydła i w sposób naturalny poszerzyła kręgi, zapraszając do współpracy uczelnie z innych europejskich krajów.

Tegoroczna, trzecia już edycja, która odbędzie się w Londynie 14 czerwca, przedstawiać będzie 18 kolekcji młodych projektantów, reprezentujących szkoły mody siedmiu europejskich krajów.

(fot. materiały prasowe)
Źródło: (fot. materiały prasowe)

Tradycyjnie już o pierwsze miejsce walczyć będą młodzi mistrzowie krawiectwa z londyńskiej Saint Martins oraz London College of Fashion, również i w tym roku nie zabraknie młodej krwi z krakowskiej ASP z Łodzi oraz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru z Krakowa. W tym roku stawią oni czoła swoim młodym kolegom po fachu z prestiżowej ESMOD z Berlina oraz jej siostrzanej placówce z Paryża, Polimodzie z Florencji, Beckmans Designhogskola ze Sztokholmu, paryskiej Mod’Art International oraz belgijskiej KASK School of Arts Hogeschool.

d2asvyj

W tym roku do projektu dołączyła również Matilda Temperley, znana brytyjska fotograf mody (oraz siostra słynnej Alice Temperley, celebrowanej projektantki mody, której kreacje chętnie prezentuje na sobie księżna Kate Middleton), która w sesji swojego autorstwa uwieczni kolekcję zwycięskiego absolwenta.

Jan Zylinski, polski arystokrata, po raz kolejny otworzy swoje wrota dla Fashion Culture i podobnie, jak podczas poprzednich edycji, tegoroczny pokaz odbędzie się w należącym do księcia pałacu White House.

Więcej informacji dotyczących Fashion Culture znaleźć można na stronie organizacji:

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2asvyj

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2asvyj
d2asvyj