GwiazdyGaga najpotężniejsza

Gaga najpotężniejsza

Gaga najpotężniejsza

22.05.2011 07:20, aktual.: 22.05.2011 22:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Forbes" opublikował na stronach internetowych listę stu najbardziej
wpływowych celebrytów. Na pierwszym miejscu znalazła się piosenkarka Lady Gaga. Oprah Winfrey
spadła na drugą pozycję. Na liście znalazł się nawet Doktor House, czyli aktor Hugh Laurie.

"Forbes" opublikował na stronach internetowych listę stu najbardziej wpływowych celebrytów. Na pierwszym miejscu znalazła się piosenkarka Lady Gaga. Oprah Winfrey spadła na drugą pozycję. Na liście znalazł się nawet Doktor House, czyli aktor Hugh Laurie. Wyjaśniając metodologię, wedle której konstruowana jest lista, magazyn "Forbes" pisze, że głównymi kryteriami są zarobki słynnych uczestników rankingu oraz ich "widoczność" w mediach, od telewizji przez prasę po internet.

Lady Gaga zarabia wprawdzie mniej niż Oprah Winfrey - zaledwie 90 mln dol. za ostatni rok wobec 290 mln dol., jakie dostała królowa amerykańskich talk-show - ale wyprzedza ją pod względem częstotliwości wystąpień i ogólnej "widoczności" w mediach.

Trzecie miejsce zajmuje idol nastolatków, urodzony w 1994 roku piosenkarz Justin Bieber, który zarabia 53 mln dol.

Dalej w rankingu uplasowali się: zespół U2, Elton John, Tiger Woods, piosenkarka (country/pop) i aktorka Taylor Swift, piosenkarz Bon Jovi, brytyjski producent telewizyjny Simon Cowell i amerykański koszykarz grający w NBA LeBron James.

Listę zamykają między innymi: Hugh Laurie - brytyjski aktor, odtwórca głównej roli w serialu "Doktor House", Mark Harmon - aktor i reżyser telewizyjny, Teri Hatcher znana z serialu "Gotowe na wszystko" (Susan) i Mariska Hargitay - gwiazda serialu "Prawo i bezprawie" (ang. Law and Order).

(PAP/ma)

Źródło artykułu:PAP
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)