Trwa ładowanie...
d1p2tgj

Gaydar to nasza broń kobieca...?

Według naukowców, (którzy sprawdzają coraz to bardziej absurdalne teorie), kobiety mają niezawodną intuicję, która pozwala im określić szybko czy mężczyzna jest homoseksualistą czy heteroseksualistą. Tak zwany gaydar (od połączenia angielskich słów radar i gay) sprawdza się fantastycznie podczas owulacji – wtedy szybko oceniamy czy nowo poznany mężczyzna zapewni nam potomstwo...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gaydar to nasza broń kobieca...?
(Thinkstockphotos)
d1p2tgj

Według naukowców, (którzy sprawdzają coraz to bardziej absurdalne teorie), kobiety mają niezawodną intuicję, która pozwala im określić szybko czy mężczyzna jest homoseksualistą czy heteroseksualistą. Tak zwany gaydar(od połączenia angielskich słów radari gay) sprawdza się fantastycznie podczas owulacji – wtedy szybko oceniamy czy nowo poznany mężczyzna zapewni nam potomstwo...

Naukowcy z Uniwersytetu w Toronto zaangażowali do swoich badań 40 kobiet i poprosili je, żeby przyjrzały się 80 zdjęciowym portretom mężczyzn. Potem panie miały ocenić czy pozujący byli gejami czy też nie (homoseksualiści znajdowali się na 40 z prezentowanych zdjęć). Okazało się, że te z uczestniczek eksperymentu, które znajdowały się w szczytowej fazie cyklu, najlepiej oceniały orientację seksualną bohaterów zdjęć. Jeszcze lepiej radziły sobie te z pań, które odczuwały podniecenie. Sprawdzono to kontynuując badanie z kolejną czterdziestką kobiet – połowę z nich najpierw poproszono o przeczytanie fragmentu literatury o erotycznym zabarwieniu, a dopiero potem o ocenę osób ze zdjęć. Podniecenie pomogło im w udzieleniu trafnych odpowiedzi. Uczestniczki, które nie otrzymały "pomocy" w postaci erotycznej prozy, poradziły sobie gorzej.

Kiedy ocenie uczestniczek poddano zdjęcia kobiet i poproszono o ocenę ich orientacji seksualnej, gaydar już nie zadziałał.

d1p2tgj

„To oznacza, że okres płodny nie tylko zwiększa wyczucie na czyjąś orientację seksualną czy pozawerbalne sygnały, wpływa także na to, jaką uwagę heteroseksualna kobieta poświęca potencjalnym partnerom życiowym” mówi profesor Nicholas Rule z Uniwersytetu w Toronto. „Wyniki naszych badań sugerują, że trafność w odgadywaniu orientacji przez kobiety może różnić się w zależności od tego, w której części cyklu się znajdują, ponieważ orientacja seksualna mężczyzn wiąże się z możliwością zapłodnienia, a więc im bliżej do owulacji, tym staje się ważniejsza".

Źródło: The Telegraph

(ma)

POLECAMY: "TO COŚ", CZYLI PIERWSZE WRAŻENIE

d1p2tgj

Podziel się opinią

Share

d1p2tgj

d1p2tgj