FitnessGdy nie możesz skorzystać z refundacji in vitro

Gdy nie możesz skorzystać z refundacji in vitro

Już 677 dzieci urodziło się dzięki rządowemu programowi refundacji in vitro. Kwalifikację do programu uzyskało już ponad 10 tysięcy par. A to jeszcze nie wszyscy potrzebujący pomocy. Dla tych, którzy nie mogą wziąć udziału w programie alternatywą mogą być programy In vitro z sukcesem i Szansa na dziecko .

Gdy nie możesz skorzystać z refundacji in vitro
Źródło zdjęć: © 123RF

01.12.2014 | aktual.: 01.12.2014 12:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już 677 dzieci urodziło się dzięki rządowemu programowi refundacji in vitro. Kwalifikację do programu uzyskało już ponad 10 tysięcy par. A to jeszcze nie wszyscy potrzebujący pomocy. Dla tych, którzy nie mogą wziąć udziału w programie alternatywą mogą być programy In vitro z sukcesem i Szansa na dziecko .

Nie każda Para może uczestniczyć w programie refundacji in vitro
Pary, które chcą wziąć udział w programie refundacji in vitro, muszą spełnić kilka warunków. Przede wszystkim każda z nich musi posiadać udokumentowaną historię leczenia niepłodności. Pacjentki, które ukończyły 35 rok życia na wizycie kwalifikacyjnej muszą pojawić się z historią leczenia niepłodności z 12 miesięcy, natomiast pacjentki do 35 roku życia – z 24 miesięcy. Dodatkowo należy pamiętać, że program refundacji jest przeznaczony dla pacjentek do 40 roku życia (w dniu rejestracji do programu pacjentka nie może mieć ukończonych 40 lat.). Kolejnym ważnym warunkiem jest wynik badania hormonów AMH i FSH (dyskwalifikuje wynik badania FSH - powyżej 15 mU/mL, pobrane w 2-3 dniu cyklu i wynik badania AMH poniżej 0,5 ng/mL).

Liczy się czas

W najlepszych klinikach leczenia niepłodności, wybranych przez Ministerstwo Zdrowia do realizacji programu rządowego, czas oczekiwania na leczenie bywa dość długi. To powoduje, że niektórzy pacjenci nie chcą czekać w długich kolejkach na skorzystanie z procedur w sprawdzonej i doświadczonej klinice leczenia niepłodności.

Pacjentom, którzy nie spełniają warunków kwalifikacji do programu rządowego in vitro lub z jakichś powodów nie chcą uczestniczyć w programie, kliniki oferują indywidualnie dopasowane programy zapłodnienia pozaustrojowego in vitro.

W klinikach InviMed powstały dwa specjalne programy (In Vitro z Sukcesem i Szansa na Dziecko), które są alternatywą dla Par, które nie mogą wziąć udziału w programie refundacji in vitro.

W przypadku obu programów pierwsza wizyta kwalifikująca jest bezpłatna. Dodatkowo wszyscy pacjenci, którzy skorzystają z programu są uprawnieni do 50 proc. zniżki na badanie nasienia, podstawowe badanie, na które kierowany jest każdy pan.

In Vitro z Sukcesem
In Vitro z Sukcesem to program skierowany przez * InviMed*dla wszystkich Par, które nie chcą czekać w kolejce na realizację rządowego programu in vitro.

Dodatkowym atutem jest obniżenie kosztów zabiegu - w ramach programu pacjentka otrzymuje dwie próby in vitro w cenie jednej. In Vitro z Sukcesem skierowane jest do kobiet do 35 roku życia, których wynik badania AMH mieści się w granicach 1,5 – 6 ng/ml.

Skuteczność programu w Klinikach InviMed wynosi nawet do 80 proc. Do zabiegów IVF używane są wszystkie wcześniej pobrane, prawidłowe oocyty. Dzięki temu pacjentka nie przechodzi kolejnych stymulacji hormonalnych, co oszczędza jej organizm. Zarodki transferowane są w 5-6 dniu od zapłodnienia, co umożliwia określenie ich potencjału rozwojowego. W uzasadnionych przypadkach przeprowadza się transfer dwóch zarodków, a w ramach in vitro stosowane są najnowocześniejsze techniki IMSI lub ICSI. Zarodki i komórki jajowe są poddawane witryfikacji, czyli najbardziej skutecznej metodzie przechowywania materiału biologicznego, która zapewnia ich bardzo wysoką przeżywalność.

W ramach programu jest możliwe także zastosowanie systemu Primo Vision, co umożliwia całodobową obserwację i ocenę rozwijającego się zarodka w realnym czasie. Taka możliwość wyboru najlepszego zarodka zwiększa szansę na zajście w ciążę o 8 proc. do 12 proc. W celu ułatwienia zagnieżdżenia się zarodka w jamie macicy stosuje się specjalny roztwór odżywczy wzbogacony kwasem hialuronowym EmbryoGlue ®, co zwiększa szansę powodzenia in vitro o 10 proc.

Koszt udziału w programie, tj. koszt dwóch procedur in vitro wynosi 10 000 PLN. W cenę nie jest wliczona odpłatność za leki, która dzięki refundacji jest bardzo niska.

Szansa na Dziecko

Szansa na Dziecko jest programem skierowanym do kobiet, które nie przekroczyły 41 roku życia. W ramach programu także stosowany jest system całodobowej obserwacji i oceny rozwijającego się zarodka Primo Vision oraz wzbogacony kwasem hialuronowym roztwór odżywczy EmbryoGlue ®. W procedurze in vitro embriolodzy wykorzystują najnowocześniejsze techniki IMSI lub ICSI.

Koszt Programu to 7 500 PLN za pierwszy cykl, a II i III cykl - 6 500 PLN. W cenę nie jest wliczona odpłatność za leki, która dzięki refundacji jest bardzo niska.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Komentarze (7)