Gwiazdy#GdybyNieNauczyciel. Joanna Przetakiewicz o swojej polonistce

#GdybyNieNauczyciel. Joanna Przetakiewicz o swojej polonistce

#GdybyNieNauczyciel. Joanna Przetakiewicz o swojej polonistce
Źródło zdjęć: © East News

09.04.2019 15:10, aktual.: 09.04.2019 16:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

#GdybyNieNauczyciel to akcja Wirtualnej Polski, pokazująca, że bez nauczycieli nie bylibyśmy tu, gdzie teraz. Pięknie mówi nam o nich Joanna Przetakiewicz.

– To był początek liceum, chodziłam do klasy o profilu biologiczno-chemicznym w warszawskim liceum Poniatowskiego. Moja mama poszła na jedną z pierwszych wywiadówek. Zaczepiła ją tam pani od polskiego. Nalegała, żeby przepisać mnie do jej klasy humanistycznej, bo widziała we mnie jakiś potencjał – opowiada Joanna Przetakiewicz.

– Zaopiekowała się mną do końca liceum: motywowała do występów na scenie, udziału w konkursach recytatorskich, a gdy przez zainteresowania humanistyczne opuszczałam się w jakimś przedmiocie, interweniowała. Śmiało mogę powiedzieć, że odmieniła moje życie. #GdybyNieNauczyciel, nie miałabym dziś tyle śmiałości, nie potrafiłabym się tak wysławiać i występować publicznie. Być może nie wierzyłabym w ludzi aż tak, jak uwierzyła we mnie moja wychowawczyni – mówi projektantka.

Akcja Wirtualnej Polski #GdybyNieNauczyciel to moment, kiedy możemy pokazać swoim wychowawcom, a niejednokrotnie również przyjaciołom, że ich los nie jest nam obojętny. Jeśli wy także macie w swojej głowie i pamięci szczególną osobę, nauczyciela, dzięki któremu zmieniło się wasze życie, a może dostaliście szansę od losu – napiszcie na adres #DziejeSie albo napiszcie kilka słów na swoim profilu w social media.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (432)
Zobacz także