Trwa ładowanie...
d6lvy2q

Gdzie kupować najtaniej? Nowojorski butik w smartfonie

Niemal każdy chce wyglądać pięknie i modnie. Niestety, ubrania i kosmetyki wielu światowych marek wciąż nie są dostępne w polskich sklepach, a gdy już się pojawiają, odstraszają wysoką ceną. PayPal sprawdził, ile można zaoszczędzić kupując przez Internet u zagranicznych sprzedawców. Londyńska Oxford Street i nowojorska 5th Avenue są dziś w zasięgu jednego kliknięcia i kuszą atrakcyjnymi cenami.

Share
d6lvy2q

Niemal każdy chce wyglądać pięknie i modnie. Niestety, ubrania i kosmetyki wielu światowych marek wciąż nie są dostępne w polskich sklepach, a gdy już się pojawiają, odstraszają wysoką ceną. PayPal sprawdził, ile można zaoszczędzić kupując przez internet u zagranicznych sprzedawców. Londyńska Oxford Street i nowojorska 5th Avenue są dziś w zasięgu jednego kliknięcia i kuszą atrakcyjnymi cenami.

Badanie przeprowadzone dla PayPal przez firmę IPSOS wykazało, że większość z nas robi dziś zakupy przez Internet. Sieć nie zna granic. Coraz chętniej kupujemy w sklepach mających swe siedziby w innych krajach. Na ogół decyduje o tym niższa niż w Polsce cena i większa dostępność produktów. PayPal sprawdził ofertę popularnych sklepów internetowych z USA, Niemiec i Chin. Modowy niezbędnik na nadchodzący sezon może okazać się znacznie tańszy, niż sądziliśmy.

W latach 2012-2013 najchętniej kupowaliśmy w Wielkiej Brytanii, Chinach, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Największy, bo aż 32-procentowy wzrost odnotowano w płatnościach dokonywanych przez Polaków na rynku brytyjskim. Oxford Street jest w zasięgu ręki i coraz częściej z tego korzystamy.

d6lvy2q

Ubrania o połowę taniej

Po garderobę i kosmetyki najlepiej wpaść do USA lub Wielkiej Brytanii. W amerykańskich sklepach internetowych kremy, podkłady czy perfumy bywają tańsze nawet o 25 procent w stosunku do ich ceny w Polsce, a ubrania nawet o połowę.

Podobnie w Niemczech. Najbardziej atrakcyjna okazała się jednak oferta Brytyjczyków – odzież w sklepach internetowych z wysp jest nawet o 60 proc tańsza niż nad Wisłą. Paniom poszukującym nowego laptopa lub tabletu polecamy natomiast wirtualną wizytę w Chinach. Elektronika jest tam tańsza nawet o 55 procent.

Ile można zaoszczędzić?

Przykładowo, kupując puder Guerlain Terracotta – prawdziwy bestseller – w amerykańskim sklepie zapłacimy o 30 zł mniej niż w polskim, a w przypadku kremu do twarzy Bobby Brown BB SPF 35 wydamy nawet do 44 zł mniej.

Kultowe tenisówki Converse’a bywają w brytyjskich sklepach tańsze o 80 zł, a klasyczne dżinsy Levi’s 501 są oferowane w USA nawet o 180 zł taniej niż w Polsce. Wystarczy do tego dodać ponadczasowe okulary RayBan, w Ameryce tańsze o 200 zł i można wyruszać w miasto.

d6lvy2q

Darmowa dostawa to już niemal standard

Coraz więcej międzynarodowych sklepów internetowych bierze przykład z serwisu eBay i oferuje bezpłatną dostawę wszystkich oferowanych produktów (ASOS, Top Shop, Forever Twenty One, DealExtreme).

Osoby, które po raz pierwszy decydują się na zagraniczne zakupy w sieci często mają obawy co do kosztów przesyłki i zagrożenia oszustwem. PayPal znalazł rozwiązanie tego problemu oferując osobom, do których zakupiony produkt nie dotrze lub będzie niezgodny z opisem na stronie sprzedawcy, zwrot 100 procent jego wartości. Dzięki temu liczba transakcji dokonywanych online i przez urządzenia mobilne za pomocą PayPal stale rośnie. - Nasi klienci oczekują szybkiego i wygodnego sposobu płatności za swoje modne ubrania i akcesoria, niezależnie czy kupują je siedząc wygodnie w domu, czy będąc w biegu, za pomocą smartfona. Klienci z Polski śledzą trendy i podążają za nimi, tak w modzie, jak i w płatnościach. Niezmiernie cieszy nas, że dzięki współpracy z PayPal, ASOS może zaoferować im szybki i bezpieczny dostęp do swej szerokiej gamy produktów – wyjaśnia Mark Batty, International Sales Manager w ASOS.

Źródło: PayPal Raport Cenowy 2014/ (gabi), kobieta.wp.pl

d6lvy2q

Podziel się opinią

Share
d6lvy2q
d6lvy2q