Gdzie wyrzucić puszkę po rybie? Łatwo o błąd

Prawidłowa segregacja śmieci to nie tylko nawyk, ale i obowiązek, dzięki któremu dbamy o środowisko. Zdarza się jednak, że nie jesteśmy pewni, jak postępować z niektórymi odpadami. A wtedy łatwo o błąd. Sprawdź, gdzie powinna trafić puszka po rybie.

Prawidłowa segregacja puszki po rybie.
Prawidłowa segregacja puszki po rybie.
Źródło zdjęć: © Getty Images | Antonio Ciufo

19.11.2024 10:00

Gdzie wyrzucać puszkę po rybie?

Puszka po rybie, ale też ta po innej zawartości - mięsnej czy warzywnej, wykonana jest z aluminium. Oznacza to, że puste opakowanie nadaje się do recyklingu i powinno trafić do żółtego kubła przeznaczonego na metale i tworzywa sztuczne. Metalowe puszki po naszych ulubionych przysmakach są bardzo pożądanym surowcem do recyklingu. Materiał, z którego są wykonane, można poddawać ponownemu przetworzeniu praktycznie w nieskończoność.

Przetworzenie istniejącej już puszki jest dużo bardziej ekologicznym i oszczędnym procesem, niż wytworzenie nowej. Każda produkcja jakiegokolwiek tworzywa wiąże się z użyciem większej ilości energii, jak również dodatkową emisją gazów cieplarnianych. Dlatego tak ważne jest, aby zużyte puszki trafiały w odpowiednie miejsce i mogły służyć nam wielokrotnie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak przygotować puszkę do recyklingu?

Zanim puszka po rybie trafi jednak do pojemnika na odpady, dobrze jest ją odpowiednio przygotować. Dobrym nawykiem jest zgniatanie puszek przed wyrzuceniem. Dzięki temu nie tylko zajmie ona mniej miejsca w śmietniku, ale też uchroni przed skaleczeniem zwierzęta, próbujące wyjeść z niej resztki.

Musimy pamiętać, by przed wyrzuceniem pozbyć się z puszki pozostałości jedzenia. Jeśli gmina wyraźnie tego nie zaleca, nie ma konieczności, aby ją płukać lub myć, ponieważ powoduje to zwiększone zużycie wody. Następnie, jeśli to możliwe, dobrze jest usunąć wszelkie plastikowe elementy i etykiety. Dopiero tak przygotowaną puszkę możemy zgnieść i wyrzucić do kosza.

© Materiały WP

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
domsegregacja śmiecisegregacja odpadów
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)