George'owi Michaelowi postawiono nagrobek. Zrobiono to dopiero po pięciu latach od śmierci artysty
Choć jeden z najsłynniejszych wokalistów na świecie zmarł 25 grudnia 2016 roku, jego grób na londyńskim cmentarzu Highgate Cemetary pozostawał do tej pory nieoznakowany. Pięć lat po śmierci artyście postawiono prostokątną, marmurową płytę z prawdziwym imieniem i nazwiskiem.
George Michael z pewnością należy do najpopularniejszych artystów na całym świecie. Jako członek zespołu Wham! i autor utworów, takich jak: "Wake Me Up Before You Go-Go", "Careless Whisper" czy świątecznego "Last Christmas", wpisał się do historii muzyki i do dziś został zapamiętany przez wielu. 25 grudnia 2016 roku zmarł w swojej prywatnej posiadłości w Goring-on-Thames. Miał 53 lata.
Nagrobek George'a Michaela
Za oficjalną przyczynę śmierci George'a Michaela podano "kardiomiopatię rozszczeniową z zapaleniem mięśnia sercowego i stłuszczenie wątroby". Artystę pochowano 29 marca 2017 roku na cmentarzu Highgate Cemetary w Londynie, jednak z powodu obaw przed zbyt dużym zainteresowaniem fanów, rodzina zdecydowała się na nie postawienie nagrobka. Zrobiono to dopiero teraz, po pięciu latach od jego śmierci.
Zdjęcie nagrobka George'a Michaela zostało opublikowane przez dziennik "The Sun". Jak możemy zauważyć, ma on formę prostokątnej, marmurowej płyty. Wygrawerowane na niej zostały prawdziwe imię i nazwisko wokalisty, czyli Georgios Kyriacos Panayiotou.
FINAL RESTING PLACE George Michael’s headstone finally revealed five years after his death
"Ukochany syn, brat i przyjaciel"
To właśnie tak brzmią słowa wygrawerowane na nagrobku George'a Michaela, umieszczone tuż przy dacie narodzin i śmierci artysty. Michael został pochowany obok kwater swojej matki Lesley, która zmarła w 1997 roku i najstarszej siostry Melanie, która odeszła trzy lata po jego śmierci. Ojciec wokalisty, Kyriacos Panayiotou, po którym wokalista odziedziczył cypryjsko-greckie pochodzenie, wciąż żyje.
Na zabytkowym cmentarzu Highgate Cemetary na północy Londynu oprócz grobu Michaela znajdują się także miejsca spoczynku m.in. Karola Dickensa i Karola Marksa.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
#dziejesiewkulturze: rodzina George'a Michaela krytykuje film biograficzny
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.