Trwa ładowanie...
d2u7brq

Georgette Mosbacher gratuluje Polkom. Dołączyły do niej inne ambasadorki

Właśnie mija 102 rocznica uzyskania przez Polki prawa wyborczego. Z tej okazji ambasadorki czołowych państw wzięły udział w wyjątkowym nagraniu i skierowały do kobiet wzruszające i pokrzepiające słowa.
Share
Georgette Mosbacher
Georgette MosbacherŹródło: East News
d2u7brq

Georgette Mosbacher, jedna z najbardziej charyzmatycznych ambasadorek w Polsce, opublikowała w mediach społecznościowych wpis, w którym złożyła gratulacje dla wszystkich Polek i podkreśliła, jak ogromne znaczenie ma możliwość brania udziału w demokratycznych wyborach. "Nasze głosy pomagają kształtować nasze życie i nasze kraje" - zaznaczyła.

Oprócz miłych słów Mosbacher pokazała internautom wyjątkowe nagranie, w którym pojawiają się również inne ambasadorki - Irlandii, Albanii, Korei Południowej, Nowej Zelandii czy Indonezji.

Wszystkie zgodnie przyznają, że 102 lata temu sufrażystki z kraju nad Wisłą przyczyniły się do wprowadzenia przełomowych zmian, które już na zawsze odmieniły losy Polski. Po raz pierwszy każda kobieta mogła oddać głos podczas wyborów w 1919 roku, na mocy dekretu wydanego przez Józefa Piłsudskiego.

d2u7brq

"Zmagania polskich sufrażystek w 1918 roku zainspirowały kobiety na całym świecie" – podkreśliła Emer O'Connell, ambasadorka Irlandii.

Ponadto każda z ambasadorek powróciła wspomnieniami do dnia, gdy mogła po raz pierwszy zagłosować. Większość z nich pamięta uczucie ogromnej fascynacji z możliwości wpływu na losy swojego kraju. "Czułam się jakbym dostała magiczną różdżkę" - wyznała z uśmiechem Siti Nugraha Mauludiah z Indonezji.

W komentarzach pod nagraniem nie brakuje głosów internautów, którzy są zaniepokojeni obecną sytuacją w kraju i narastającymi kontrowersjami wobec podstawowych praw kobiet.

d2u7brq

Dr Anna Parzyńska chce nadal pomagać kobietom. Ginekolog mówi, jaki ma pomysł na obejście wyroku TK

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2u7brq

Podziel się opinią

Share
d2u7brq
d2u7brq