GotowaniePrzepisyPopularny błąd przy gotowaniu jajek. Ten genialny trik pomoże ci go naprawić

Popularny błąd przy gotowaniu jajek. Ten genialny trik pomoże ci go naprawić

Popękane jajka - jak temu zaradzić?
Popękane jajka - jak temu zaradzić?
Źródło zdjęć: © Getty Images
17.09.2020 18:55

Gotowanie jajek, choć wydaje się banalnie proste, czasami kończy się nie tak, jak planowaliśmy. Wielu z nas wciąż popełnia jeden podstawowy błąd, któremu, co ciekawe, umiały zaradzić babcie. Co to takiego?

Triki ułatwiające gotowanie wbrew pozorom przydają się nie tylko początkującym kucharzom. Czasem bez znajomości pewnych sztuczek nawet doświadczeni szefowie poniosą kulinarną klęskę. Tak jest między innymi z gotowaniem jajek czy wody na makaron.

Kuchenne sztuczki, czyli triki ułatwiające gotowanie

  1. Gotowanie zbitych jajek. Przy wrzucaniu do wody jedno jajko pękło? Dolej do wody odrobinę octu (ok. pół łyżki). Mimo widocznie pękniętej skorupki, nic nie powinno z niego wypłynąć. Właściwość octu, jaką jest ścinanie białka, sprawi, że jajko pozostanie całe. Spokojnie, smak octu nie będzie odczuwalny.
  2. Zapobieganie kipieniu zupy. Twoja zupa nie wykipi, jeśli położysz na garnku drewnianą łyżkę. Łyżka zbierze część pęcherzyków powietrza, dzięki czemu gotujący się wywaru nie "ucieknie" z garnka.
  3. Przyspieszenie dojrzewania awokado. Masz ochotę na guacamole, ale wszystkie awokado w sklepie są twarde jak kamień? Kup je, a po przyniesieniu do domu umieść na paterze obok bananów. Przez noc powinny zmięknąć na tyle, aby nadawały się do zjedzenia.
  4. Ekspresowe gotowanie makaronu. Planujesz na kolację danie z makaronem, bo masz już gotowy sos? Namocz go przed wyjściem do pracy. Zalej wodą ulubione kluski i zamknij w pojemniku na żywność. Później wystarczy tylko, że zalejesz go wrzątkiem lub wrzucisz do gotującego się sosu.
  5. Odsalanie zupy. Przesoloną zupę możesz uratować. Wrzuć do niej obranego, surowego ziemniaka i ponownie zagotuj. Bulwa pochłonie nadmiar soli i sprawi, że nikt nie dowie się o popełnionym wcześniej błędzie.

Wielu z nas, choć woli się do tego nie przyznawać, wciąż popełnia te błędy. Od tej pory z pewnością będzie można ich uniknąć.

Źródło artykułu:WP Kobieta