ycipk-445379

Gwiazda ''Z Archiwum X'' kończy dziś 50 lat. Jak dziś wygląda Gillian Anderson?

Rola agentki Scully w kultowym serialu science-fiction przyniosła jej światową sławę. Sprawdziliśmy, co słychać u popularnej aktorki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gwiazda ''Z  Archiwum X'' kończy dziś 50 lat. Jak dziś wygląda Gillian Anderson?
(Getty Images)
ycipk-445379

Anderson urodziła się w Chicago. Zawodową ścieżkę zaczęła od drobnych ról w filmach krótkometrażowych. Z powodzeniem grała też w teatrze. Prawdziwym przełomem w jej karierze okazał się jednak udział w serialu ''Z Archiwum X'', gdzie w duecie z Davidem Duchovnym wcielili się w role nietypowych agentów FBI do spraw nadprzyrodzonych. Serial liczył aż 10 sezonów i emitowano go przez wiele lat, od 1993 do 2018 roku. W ramach serii ''Z Archiwum X'' wyprodukowano też dwa filmy kinowe.

Getty Images
Podziel się

W 1994 roku Gillian Anderson wyszła za Clyde’a Klotza. Ma z nim córkę. W 2004 roku ponownie wyszła za mąż – tym razem za Juliana Ozanne’a, jednak rok później para ogłosiła separację.Aktorka była również w nieformalnym związku z Markiem Griffithsem, z którym ma dwóch synów.

ycipk-445379

Choć kojarzona jest przede wszystkim z rolą Dany Scully, Anderson zagrała w wielu filmach i serialach (np. ‘’Hannibal’’, ‘’Wojna i pokój’’). I z powodzeniem gra do dziś.

Getty Images
Podziel się

Otrzymała wiele prestiżowych nagród, m. in. Złoty Glob i Nagrodę Emmy.

Getty Images
Podziel się
ycipk-445379

Anderson Gillian stawia na naturalność i potrafi starzeć się z klasą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-445379

ycipk-445379
ycipk-445379