Blisko ludziGwiazdy, które nie golą włosów pod pachami. One, jako pierwsze sprzeciwiły się standardom

Gwiazdy, które nie golą włosów pod pachami. One, jako pierwsze sprzeciwiły się standardom

Lady Gaga
Lady Gaga
Źródło zdjęć: © Getty Images

08.06.2021 17:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ulubienica Ameryki, Julia Roberts pokazała się w 1999 roku na premierze filmu "Nothing Hill" w lśniącej sukience i z nieogolonymi pachami. Sophia Loren, ikona włoskiego kina, również bez skrępowania pozowała do zdjęć z ciemnym owłosieniem. Po lockdownie, coraz więcej kobiet do 25 roku życia rezygnuje z depilacji – wskazują badania.

Nieogolone włosy pod pachami wśród gwiazd to nie przejaw zaniedbania, ale bunt przeciw lansowanej modzie na gładkie, nieskazitelne ciało. Przekaz jest jasny, bądź szczęśliwa, wolna, zaakceptuj siebie, swoje wady i to, jak w rzeczywistości wyglądasz.

Jak wskazują ostatnie badania, przytaczane przez amerykańskiego "Vouge'a", co czwarta kobieta w wieku poniżej 25 lat przestała się golić pod pachami. Po lockdownie ta liczba będzie rosnąć. Jednak moda na owłosienie nie przyszła dziś. Wiele hollywoodzkich gwiazd już wiele lat temu sprzeciwiało się standardom piękna lansowanym przez media. 

Ikona włoskiego kina, Sophia Loren, bez skrępowania pozowała do zdjęć z ciemnym owłosieniem i w dopasowanej kreacji bez pleców, a był rok 1955. Jedna z ukochanych gwiazd Ameryki, Julia Roberts, zaskoczyła na premierze filmu Notting Hill w 1999 roku pozując na czerwonym dywanie w błyszczącej kreacji z nieogolonymi pachami.  Z owłosieniem niejednokrotnie dały się fotografować również Britney Spears, Madonna, Drew Barrymore, czy Lady Gaga.

Sophia Loren, 1955
Sophia Loren, 1955© Getty Images
Grace Jones
Grace Jones© Getty Images
Julia Roberts, 1999
Julia Roberts, 1999© Getty Images
Madonna, 1984
Madonna, 1984 © Getty Images
Juliette Lewis, 2002 rok
Juliette Lewis, 2002 rok© Getty Images
Obraz
© Getty Images

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (68)
Zobacz także