UrodaGwiazdy z fryzurą bob

Gwiazdy z fryzurą bob

Gwiazdy z fryzurą bob
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Edyta Maciejczak
07.07.2017 11:19, aktualizacja: 11.07.2017 15:26

Fryzura bob – symbol kobiecości, nowoczesności i niezależności. Jest niezmiennie modna i od lat decyduje się na nią wiele kobiet. Jej atutem jest, że pasuje każdej pani, niezależnie od kształtu twarzy. Minusem zaś, że wymaga codziennej stylizacji. Fryzura bob to uczesanie charakteryzujące się włosami do ramion i końcówkami, które mogą być postrzępione lub układać się warstwowo tworząc linię prostą. Ten typ fryzury został spopularyzowany przez gwiazdy brylujące w lśniących i wystylizowanych włosach.

Jak wygląda fryzura bob?

Fryzura bob w klasycznej wersji to równo podcięte włosy sięgające poniżej uszu oraz prosta grzywka maksymalnie do linii brwi. Obecnie powstało wiele odmian fryzury bob. Można spotkać się z asymetrycznym bobem, w którym włosy z tyłu są mocno cieniowane, lub cięciem odznaczającym się długością aż do linii szczęki. Istotny jest sposób strzyżenia. Włosy powinny podwijać się do wewnątrz, a część z tyłu głowy powinna być wygolona.

Fryzura bob – komu będzie w niej do twarzy?

Fryzura bob będzie dobrze prezentować się u każdej kobiety, niezależnie od kształtu twarzy. Jednak szczególnie sprawdzi się u pań z okrągłą twarzą. Fryzura bob wyszczupli i optycznie wydłuży twarz, a do tego ukryje wydatne policzki i wyeksponuje piękną szyję. Krótkie cięcie z grzywką pozwoli również zatuszować zbyt wysokie czoło. Minusem fryzury bob jest to, że przykuje ona uwagę do wszelkich niedoskonałości skóry.

Fryzura w stylu bob zdecydowanie odmładza i nadaje oryginalności. Kobiety o nieregularnych rysach twarzy powinny wybrać cięcie z dłuższą grzywką z jednej strony - pozwoli to zatuszować dysproporcje.

Fryzura bob na czerwonym dywanie

Typ cięcia włosów, jakim jest fryzura bob, sięga początków XX wieku. Wtedy to pojawiła się wśród aktorek moda na takie cięcei. Styl „na boba” po raz pierwszy zastosowała aktorka Eve Lavalliere. Od tego momentu fryzura bob cieszyła się niesłabnącym zainteresowaniem znanych osobistości. Coraz częściej pojawiały się boby z prostą grzywką i podciętymi do linii uszu włosami. Swego czasu fryzurę boba nosiły Anna Vintour, Katie Holmes, Lady Gaga czy Victoria Beckham, która uchodzi za promotorkę uczesania. Obecnie decyduje się na nią coraz więcej celebrytek i gwiazd.

Oto kilka przykładów gwiazdorskich stylizacji fryzury bob:

  • Rihanna – przez pewien czas pojawiała się w asymetrycznym bobie (zwanym jako A line): prosta, wystrzępiona grzywka oraz wystopniowane włosy nad karkiem. Boczne pasma z przodu są dłuższe i sięgają brody.
Obraz
© flickr.com
  • Heidi Klum – kilka lat temu prezentowała chińskiego boba: włosy o takiej samej długości poniżej linii szczęki.
Obraz
© Wikimedia Commons CC BY 2.0
  • Reese Witherspoon – nosiła boba na włosach falowanych ze znacznym przedziałkiem na boku oraz odsłoniętym czołem;
Obraz
© Wikimedia Commons CC BY-SA 2.0
  • Katie Holmes – fryzura bob aktorki charakteryzowała się prostą grzywką nad linią brwi oraz wycieniowanymi końcówkami naturalnie podwijającymi się do środka.
Obraz
© Wikimedia Commons
  • Joanna Brodzik – gwiazda swego czasu nosiła prostą grzywkę do linii brwi oraz włosy sięgające delikatnie poza linię szczęki.
Obraz
© Wikimedia Commons CC BY-SA 2.0
  • Emma Stone – fryzura long bob na falowanych włosach podkreśla delikatne rysy twarzy aktorki.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także