Trwa ładowanie...

Higiena intymna mężczyzn - najważniejsze zasady i przydatne kosmetyki

Higiena intymna mężczyzn bardzo często stanowi temat tabu i nie wiele się o niej mówi. Potwierdza to także stosunkowo mały wybór produktów do higieny intymnej dla mężczyzn. Pod żadnym pozorem faceci nie powinni używać tych samych kosmetyków, co kobiety, ponieważ ich skóra jest znacznie grubsza i wymaga innej pielęgnacji.

Share
Higiena intymna mężczyzn - najważniejsze zasady i przydatne kosmetyki
Źródło: 123RF, Fot: Tuomas Lehtinen
d22yoyc

Dlaczego higiena intymna mężczyzn jest tak ważna?

Świadomość mężczyzn na temat podstawowych zasad higieny intymnej jest znikoma, co nie napawa zbyt dużym optymizmem. Co więcej, niektórzy faceci mają tendencję do używania jednego kosmetyku do mycia całego ciała i włosów, za co poniekąd odpowiadają producenci kosmetyków, którzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mężczyzn. Tymczasem higiena intymna mężczyzn stanowi bardzo ważny temat. Jest ona niezbędna dla komfortu partnerki seksualnej, ale nie tylko, ponieważ przestrzeganie jej podstawowych zasad chroni mężczyzn przed infekcjami intymnymi.

Sprawdź ofertę kosmetyków dla mężczyzn na WP radarOkazji.

Skóra wokół krocza u mężczyzn wyposażona jest w liczne gruczoły łojotokowe, a przy tym jest ona gruba i gęsto porośnięta włosami. Wpływa to na intensywne wydzielanie potu w okolicach pachwin, co tworzy idealne środowisko dla różnego typu drobnoustrojów: wirusów, bakterii i grzybów.

Higiena intymna mężczyzn - podstawowe zasady

Podstawową zasadą w higienie intymnej mężczyzn jest systematyczność - krocze i jego okolice należy myć przynajmniej raz dziennie specjalnie przeznaczonym do tego celu preparatem. Co więcej, w przypadku częstych wizyt na siłowni, w saunie i na basenie, należy zwiększyć częstotliwość mycia. Warto także pamiętać o podmywaniu się przed i po stosunku płciowym.

d22yoyc

Kluczową kwestią przy higienie intymnej mężczyzn jest dobór odpowiedniego kosmetyku. Zaleca się zrezygnować z zapachowych żeli do ciała i klasycznego mydła na rzecz specjalistycznego preparatu do higieny intymnej. Tego typu preparaty charakteryzują się łagodnym działaniem i lekko kwaśnym pH, dzięki czemu zapobiegają infekcjom i nieprzyjemnemu zapachowi. Płyn do higieny intymnej dla mężczyzn może wykazywać również właściwości łagodzące podrażnienia (np. po goleniu), pod warunkiem, że zawiera on kwas mlekowy, alantoinę lub D-panthenol.

Nie bez znaczenia w higienie intymnej mężczyzn jest również noszenie odpowiedniej bielizny. Zdecydowanie najlepsza będzie bielizna wykonana z naturalnych włókien (np. bawełniana). Sprawdzi się ona dobrze w szczególności latem, ponieważ przepuszcza ona powietrze, a tym samym zwiększa komfort użytkowania.

Bardzo ważną kwestią w higienie intymnej mężczyzn jest technika mycia. Do mycia penisa i okolic krocza zaleca się używać rąk. Należy przy tym pamiętać o odciągnięciu napletka i usunięciu wydzieliny, która gromadzi się w rowku żołędziowym. Po umyciu okolic intymnych należy dokładnie je osuszyć (przy czym nie należy używać ręcznika, którym wyciera się resztę ciała).

d22yoyc

Podziel się opinią

Share
d22yoyc
d22yoyc