Trwa ładowanie...
d2ypx5y

Homoseksualne pary na sygnalizatorach świetlnych w Wiedniu

Na całym świecie na sygnalizatorach świetlnych dla pieszych pojawia się czerwony lub zielony ludzik. Z tego kanonu wyrwał się Wiedeń, gdzie na sygnalizatorach pojawiły się pary homoseksualne, które trzymają się za ręce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Homoseksualne pary na sygnalizatorach świetlnych w Wiedniu
(AFP)
d2ypx5y

Na całym świecie na sygnalizatorach świetlnych dla pieszych pojawia się czerwony lub zielony ludzik. Z tego kanonu wyrwał się Wiedeń, gdzie zagościły homoseksualne pary, które trzymają się za ręce. Ich wizerunkom towarzyszą serduszka.

Przeprogramowanie świateł w stolicy Austrii ma propagować tolerancję. To element kampanii mającej pokazać miasto jako bardzo otwarte. Pretekstem jest zbliżający się Konkurs Piosenki Eurowizji, którego 60. edycja odbędzie się 23 maja.

Wiedeń został gospodarzem, ponieważ w ubiegłym roku triumfowała Conchita Wurst, drag queen, reprezentantka tego kraju.

(fot. AFP)

Stolica Austrii jest przyjazna gejom i lesbijkom. Scena imprez i klubów dla osób homoseksualnych znacznie rozwinęła się w ostatnich latach. Kalendarz tej wspólnoty obfituje w wydarzenia takie jak koncerty, parady i bale.

Pomysłodawcy liczą również na to, że czerwone i zielone pary przyciągną uwagę pieszych, a przede wszystkim kierowców, skutkując większą koncentracją i poprawą bezpieczeństwa – jak donosi Reuters. Piesi będą przechodzili przez ulicę w asyście zielonych ludzików do czerwca.
Ideę skrytykowała już prawicowa Austriacka Partia Wolności.

(kg)/(gabi), WP Kobieta

* Branża mody to w większości homoseksualiści*

* Rafał Maślak: Nie jestem gejem*

d2ypx5y

Podziel się opinią

Share

d2ypx5y

d2ypx5y