Modne spojrzenieIdealne okulary przeciwsłoneczne – jak je znaleźć?

Idealne okulary przeciwsłoneczne – jak je znaleźć?

Źródło zdjęć: © materiały partnera
Paulina Kurowska-Ciupka

07.06.2023 13:29, aktual.: 29.03.2024 13:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lato tuż tuż, pora więc poszukać okularów przeciwsłonecznych na ten sezon. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Na trendy, kształt dopasowany do rysów twarzy, a także kolor opraw i soczewek, które będą współgrały z naszą osobowością.

Okulary dopasowane do nastroju

Jak widzicie, nie jesteśmy zwolenniczkami przypadkowego wyboru oprawek. W końcu okulary to rodzaj biżuterii, którą ozdabiamy oczy, o których przyjęło się mówić, że są zwierciadłem duszy. Jak więc to, co ma stanowić ich oprawę, miałoby być przypadkowe, pierwsze z brzegu, nieprzemyślane? Okulary przeciwsłoneczne to rzucający się (nomen omen) w oczy dodatek do stroju. Stanowi nie tylko praktyczną ozdobę, ale także formę komunikacji ze światem. Współcześnie okulary odgrywają podobną rolę jak niegdyś wachlarze. Są w stanie ukryć wyraz naszej twarzy, sprawić, że dla świata staniemy się nieodgadnione. Z drugiej strony dzięki nim możemy bawić się z innymi, kokietować, uchylać rąbka tajemnicy, kusić i wabić tylko po to, by za chwilę znowu schować za nimi wzrok i wznieść wokół siebie aurę tajemniczości.

Oprawami korekcyjnymi i okularami przeciwsłonecznymi możemy podkreślić swój profesjonalizm, zaprezentować swoje poczucie humoru, dystans do świata, swój aktualny nastrój. Kiedy założymy duże, czarne okulary z mocno przyciemnionymi soczewkami, wyślemy światu jasny sygnał, że cenimy swoją prywatność i nie chcemy odkrywać się przed nikim. Jeśli z kolei wybierzemy delikatnie przydymione, kolorowe szkła w lekkich oprawach, pokażemy swoją otwartość, luz i dobry nastrój. Właśnie dlatego przydaje się mieć w zanadrzu kilka par okularów w różnych stylach, kształtach kolorach – by móc dopasować je do swojego nastroju i zmieniających się okoliczności.

Okulary dopasowane do okoliczności

Powodów, dla których warto przemyśleć wybór okularów przeciwsłonecznych i zaopatrzyć się w kilka par, jest więcej. Kolejnym jest dopasowanie ich do okoliczności. Na pewno masz w swojej szkatułce biżuterię na wakacje i taką na specjalne uroczystości rodzinne, randkę czy weekendowe zakupy. Skoro okulary także są rodzajem biżuterii i, co już ustaliłyśmy wyżej, są bardzo wyeksponowane, dlaczego miałybyśmy mieć je wyłącznie w jednej odsłonie?

Źródło zdjęć: © materiały partnera

Jeśli pracujemy w biurze i na co dzień ubieramy się formalnie, przydadzą się nam klasyczne czarne okulary. Kiedy jesteśmy na wakacyjnym wyjeździe, wrzucamy na luz i jak najbardziej możemy sięgnąć po okulary z kolorowymi soczewkami. Podczas spotkania z ukochanym lub inną osobą, na której chcemy zrobić wrażenie, idealnie sprawdzą się z kolei kobiece i uwodzicielskie kocie oczy.

Okulary dopasowane do trendów

Okulary przeciwsłoneczne, jak każdy inny element garderoby, podlegają trendom. Warto więc także wiedzieć, co aktualnie jest modne. W tym sezonie na szczycie modowej listy przebojów są bardzo wyraziste, grube oprawki w czarnym kolorze (w stylu Camille z "Emilly w Paryżu"). To idealny wybór zarówno kiedy chcemy odseparować się od świata, jak i kiedy chcemy wyróżnić się z tłumu. Obok takich okularów nie da się bowiem przejść obojętnie. Czarne oprawki mogą przybrać kształt łagodnej łezki albo urosnąć do gigantycznych rozmiarów zasłaniających większą część twarzy.

Bardzo modne są także okulary geometryczne w kształcie prostokąta, pięcio-, a nawet sześciokąta. A skoro o geometrycznych kształtach i ostrych krawędziach mowa, z listy top trendów nie znikają w tym sezonie kocie oczy, które także przybierają kanciaste formy.

Okulary dopasowane do kształtu twarzy

Idealny kształt okularów odpowiada rysom twarzy. A dokładniej – jest jego przeciwieństwem. Co to oznacza? Jeśli masz twarz okrągłą, przypominającą księżyc w pełni, najlepiej będziesz wyglądać w okularach kanciastych. Z kolei posiadaczki mocno zarysowanej linii żuchwy i kości policzkowych powinny zainteresować się oprawami o opływowych kształtach, które złagodzą nieco wyraz twarzy. Przy doborze kształtów warto kierować się zasadą przeciwieństw – im łagodniejsza twarz, tym ostrzejsze oprawki i na odwrót.

  • Czarne okulary możesz wykorzystać jako narzędzie do zaznaczenia swojej przestrzeni i odgrodzenia się od świata. To także jeden z największych trendów sezonu.
Model: AMS90015
  • Moda na geometryczne oprawki nie opuszcza nas w tym sezonie. Wybierając takie okulary przeciwsłoneczne, sprawisz wrażenie fashionistki, która trzyma rękę na modowym pulsie.
Model: AMS20029B
  • Kocie oczy kochamy od lat! Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek intrygują, dodają charakteru, wyrazistości, a to za sprawą kanciastej formy.
Model: AMS20038C
  • Czarne oprawki z ciemnymi soczewkami przydadzą się zawsze, kiedy trzeba postawić na klasykę, prostotę i styl. Takie okulary to must-have.
Model: AMS20028B
  • Odrobina dystansu nikomu nie zaszkodziła. Wręcz przeciwnie. Możesz go zamanifestować, wybierając niebieskie okulary w stylu retro.
Model: AMS90012D
[1/5] Czarne okulary możesz wykorzystać jako narzędzie do zaznaczenia swojej przestrzeni i odgrodzenia się od świata. To także jeden z największych trendów sezonu. Model: AMS90015Źródło zdjęć: © materiały partnera
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także