ycipk-3rehwr

Igła zamiast skalpela. Nieinwazyjna korekcja nosa na drobne niedoskonałości

Dawniej korekcja nosa sprowadzała się do operacji. Obecnie medycyna estetyczna oferuje o wiele bezpieczniejsze i prostsze rozwiązania
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Igła zamiast skalpela. Nieinwazyjna korekcja nosa na drobne niedoskonałości
(mat. prasowy)
ycipk-3rehwr

Nos, wydawałoby się, że taki mały i niepozorny, może stwarzać wielki problem. Jako jedna z najbardziej wyeksponowanych części ciała wpędza często w ogromne kompleksy. Nic więc dziwnego, że gdyby zapomnieć o operacjach piersi, hitem chirurgii plastycznej okazałaby się korekcja nosa. W redukcji problemu przeszkadzać może jednak niechęć do inwazyjnych zabiegów.

Korekcja nosa to temat rzeka. Nacisk na jego idealny kształt pobudza kreatywność nie tylko lekarzy, ale i producentów kosmetycznych gadżetów, które w nieinwazyjny sposób mają nas upiększać. W Japonii już od co najmniej kilku lat furorę robią prostujące nos klipsy, które należy nosić od kilku do 20 minut dziennie. Alternatywę dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej zaproponowała też firma z New Jersey, która wprowadziła do sprzedaży elastyczne wkładki Nose Secret.

Plastikowy gadżet można nosić nawet przez cały dzień, fundując sobie przy tym delikatne, bezbolesne modelowanie. Choć podnosi górną część nosa i zwęża nozdrza, efekty jego stosowania nie są trwałe. Z odsieczą nadchodzą na szczęście nieinwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

ycipk-3rehwr

Korekcja bez skalpela

Nos jako centrum ludzkiej twarzy może albo dodawać pewności siebie, albo jej odbierać. Tym lepiej, że korekcja nosa nie wymaga już skalpela. By skorygować niewielkie niedoskonałości, w tym przywrócić mu symetrię i zlikwidować nierówności, wystarczy użycie igły i odpowiedniej dawki najlepiej dobranego preparatu.

Dawniej korekcja nosa sprowadzała się do operacji. Obecnie medycyna estetyczna oferuje o wiele bezpieczniejsze i prostsze rozwiązania. Lekarze z powodzeniem wykorzystują trzy preparaty, którymi – choć niekoniecznie drastycznie, a raczej delikatnie – można poprawić kształt nosa. W zależności od potrzeb decydują się na iniekcje kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia bądź toksyny botulinowej. Z ich pomocą można m.in. wypełnić zagłębienia i skorygować garbek.

W modelowaniu nosa, który ma wyglądać młodziej, sprawdza się wstrzyknięcie toksyny botulinowej, która unosi lekko opadający koniuszek nosa. Równie popularny w medycynie estetycznej kwas hialuronowy stosowany jest z kolei w przypadkach korekcji nieudanych interwencji chirurgii plastycznej, niwelowaniu asymetrii oraz optycznym wydłużaniu lub skracaniu nosa.

ycipk-3rehwr

W tempie błyskawicy

Korekcja nosa polegająca na iniekcji daje natychmiastowy efekt. Co więcej, sama procedura trwa do 30 minut i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Podanie preparatu, w przeciwieństwie do zabiegów inwazyjnych, nie niesie za sobą ryzyka powikłań pooperacyjnych. Jednak, choć po iniekcji można praktycznie od razu wrócić do swoich codziennych zajęć, wykonywać powinien ją wyłącznie specjalista.

- Zabieg jest nieco bolesny i wymaga dobrego fachowca, ponieważ nos poprzez swoje specyficzne ukrwienie jest narażony na rzadkie ryzyko wystąpienia powikłań. Dlatego ważne, aby oddać się w ręce specjalisty, który dokona właściwej kwalifikacji do zabiegu i w odpowiedni sposób zaaplikuje preparat – wyjaśnia dr Andrzej Ignaciuk, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Stosowane przez lekarzy medycyny estetycznej preparaty są substancjami niepowodującym alergii. Kwas hialuronowy i hydroksyapatyt wapnia aplikowane są w formie żelu, który pełni rolę wypełniacza. Ich trwałość w zakresie korekcji nosa jest wyjątkowo długa. - Efekty utrzymują się dużo dłużej niż w przypadku użycia tych samych preparatów w innych częściach twarzy. Moje doświadczenie pokazuje, że pacjenci po nieoperacyjnej korekcji nosa mogą cieszyć się rezultatami aż do 3 lat – dodaje dr Andrzej Ignaciuk.

ycipk-3rehwr
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3rehwr

ycipk-3rehwr
ycipk-3rehwr