Trwa ładowanie...

Indiana Jones w obronie przyrody

Aktor i obrońca przyrody Harrison Ford, znany szerokiej publiczności
z roli Indiany Jonesa, zaapelował do USA, by zwiększyły swą rolę w ochronie przyrody i
ratyfikowały konwencję ONZ z roku 1992 dotyczącą różnorodności biologicznej.

Indiana Jones w obronie przyrodyŹródło: AP
d44l4lw
d44l4lw

Aktor i obrońca przyrody Harrison Ford zaapelował do USA, by zwiększyły swą rolę w ochronie przyrody i ratyfikowały konwencję ONZ z roku 1992 dotyczącą różnorodności biologicznej. Mówiąc na marginesie ONZ-owskiego spotkania przedstawicieli niemal 200 państw w Japonii, Ford podkreślił, że wywieranie nacisku na przywódców politycznych jest konieczne w celu ratowania lasów, oceanów i rzek, które są domem gatunków decydujących o zróżnicowanym bogactwie natury.

Zdaniem Harrisona Forda niezbędne w tym celu jest takie działanie opinii publicznej, jakie istnieje w ruchach obrońców praw człowieka. Ford jest wiceprzewodniczącym organizacji Conservation International zajmującej się ochroną ziemskiej bioróżnorodności.

- Jedną z przyczyn, dla których tu przyjechałem, jest chęć namówienia Stanów Zjednoczonych do podpisania porozumienia - powiedział Ford agencji Reuters w Nagoi, gdzie ministrowie środowiska mają ustalić cele działania do roku 2020, by przeciwdziałać wymieraniu gatunków na Ziemi.

USA podpisały Konwencję ONZ o różnorodności biologicznej, lecz jej nie ratyfikowały i uczestniczą w spotkaniu w Nagoi jako obserwator.

W uznaniu zasług Harrisona Forda na niwie ochrony przyrody nazwano jego imieniem nowy gatunek pająka Calponia harrisonfordi i nową mrówkę - Pheidole harrisonfordi.

d44l4lw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44l4lw