UrodaJak nosić komplety biżuterii?

Jak nosić komplety biżuterii?

Jak nosić komplety biżuterii?
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Sylwia Ścibak
28.12.2017 12:51

Komplety biżuterii powoli odchodzą do lamusa. Na ich miejscu pojawiają się niestandardowe kompozycje, w których kolczyki nie pasują do bransoletki, a wisiorek łączy się z pierścionkami jedynie kolorem. Nie oznacza to jednak, że nie powinnyśmy nosić kompletów. Warto stosować się do kilku zasad, aby wyglądać stylowo.

Komplety biżuterii – lepiej zachować umiar

Często mówi się, że noszenie kompletów biżuterii jest niemodne i w złym guście. Okazałe kolczyki wysadzane błyszczącymi kamieniami, połączone z grubym wisiorem w tym samym stylu, wyglądają bardzo jarmarcznie. Takie połączenie jest równie niemodne co buty i torebka w tym samym kolorze. Jednak ta druga opcja nie jest aż tak rażąca, jak mogłoby się wydawać. Ta pierwsza – wręcz przeciwnie. Dlaczego?

Najważniejszą zasadą doboru biżuterii jest umiar. Jeśli go nie ma, wtedy możemy sobie zaszkodzić. Źle dobrana biżuteria przytłacza, "chowa" urodę, potrafi optycznie pogrubić twarz i skrócić szyję, a poza tym pozbawia naszej stylizacji dobrego smaku. Jeśli strój jest bardzo ozdobny, bogaty w błyszczące cyrkonie czy w wyraziste wzory, wtedy nie potrzebuje dużych kolczyków, naszyjników i pierścionków. On sam w sobie jest już biżuterią.

Komplety biżuterii – jak zachować ten umiar?

W doborze kompletu biżuterii liczą się trzy kwestie: gust, strój i uroda. Oczywiście nie założysz tego, co ci się nie podoba, ale jeśli przesadzisz i założysz za dużo, wtedy – tak czy siak – będziesz wyglądać niekorzystnie.

W tym przypadku liczy się odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych elementów biżuterii. Najlepiej jest wybierać trójelementowe komplety (naszyjnik, kolczyki, bransoletka), zwłaszcza jeśli są bardziej okazałe lub wyróżniają się kolorem. W ten sposób można założyć jedynie dwie części, co jest bezpieczniejszym rozwiązaniem. Duet kolczyki – bransoletka lub naszyjnik – bransoletka zawsze wygląda dobrze. Biżuteria w takich kompozycjach jest od siebie oddalona i nie skupia się w jednym miejscu, np. wokół twarzy i szyi.

Te bardziej okazałe komplety świetnie zaprezentują się na bardzo klasycznych strojach, w których dominują stonowane barwy i niewyzywające kroje. Te minimalistyczne, bardzo drobne, będą świetnym wyborem zarówno do wieczorowej kreacji, jak i do biznesowego outfitu, zakładanego na spotkanie z ważnym klientem.

Komplety biżuterii – jakie będą najlepsze?

Najlepsze będą te minimalistyczne, bardzo klasyczne i delikatne, gdyż takie są najbardziej uniwersalne. Niewielkie komplety zazwyczaj łączy jeden wyróżniający się element, np. kształt zawieszki albo kolor kamienia. Reszta nie przytłacza zdobieniami i z reguły składa się z prostych łańcuszków.

Komplety biżuterii mogą wyglądać klasycznie, ale nie muszą być nudne. Zawieszki w kształcie serca czy kwiatów to zawsze dobry wybór, ale jeszcze lepsze będą te w kształcie zwierząt czy symboli. W ten sposób można nadać oryginalności swoim stylizacjom.