FitnessJak pozbyć się boczków? 5 łatwych ćwiczeń na boczki

Jak pozbyć się boczków? 5 łatwych ćwiczeń na boczki

Jak pozbyć się boczków? 5 łatwych ćwiczeń na boczki
Źródło zdjęć: © 123RF

19.09.2018 21:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nieestetyczne boczki nad jeansami czy fałdki na plecach to problem niejednej z nas. Dodatkowo boczki wcale nie są zmorą osób otyłych, kobiety z wagą w normie również na nie narzekają. Co zrobić, żeby pozbyć się boczków? Jakie ćwiczenia pomogą wymodelować talię i biodra?

Kilka słów o ćwiczeniach na boczki

Boczki pojawiają się przez nadmiar tkanki tłuszczowej w górnej części ciała. Problem ten dotyczy sporej części kobiet, a nasila się po 35. roku życia. Aby ćwiczenia na boczki okazały się skuteczne, jednocześnie powinny podwyższać puls, wzmacniać mięśnie brzucha oraz modelować biodra i talię. Ćwiczenia na boczki należy zatem wykonywać w szybkim tempie, aby puls pozostawał na poziomie około 135 uderzeń na minutę. Przy takim pulsie tkanka tłuszczowa spala się najszybciej. Trening na boczki powinno wykonywać się 3-4 razy w tygodniu, a ćwiczenia powtarzać w dwóch seriach po 30 sekund. Pomiędzy seriami należy wyznaczyć 10 sekund na przerwę, w wersji zaawansowanej może to być 5 sekund.

Ćwiczenia na boczki - pajacyki

Pajacyki to popularne ćwiczenie znane jeszcze ze szkolnych sal gimnastycznych. Jest idealne do rozgrzewki i angażuje więcej partii mięśni. W ćwiczeniu skacz w równym tempie robiąc rozkrok i uderzając dłońmi o siebie nad głową. Po wyskoku, złącz ponownie nogi, a ręce opuść do tułowia.

Ćwiczenia na boczki - brzuszki boczne

Brzuszki boczne to modyfikacja klasycznych brzuszków. Leżąc na plecach, zegnij lekko nogi w kolanach i połóż je bokiem na podłodze. Nie odrywaj od ziemi pleców. Umieść dłonie za głową i spinaj mięśnie brzucha. Ćwiczenie wykonuj przez 30 sekund, a następnie powtórz je, przekładając ugięte nogi na drugą stronę.

Ćwiczenia na boczki - deska z opuszczaniem bioder

Połóż się na boku i unieś ciało na przedramieniu. Biodra opuść nisko, ale nie dotykaj nimi podłogi. Następnie unieś je do góry, by ciało znajdowało się w linii prostej od czubka głowy po stopy. Powtarzaj opuszczanie w równym tempie przez 30 sekund, a następnie powtórz ćwiczenie na drugiej stronie.

Ćwiczenia na boczki - deska bokiem

Leżąc na boku, unieść ciało na przedramieniu i mocno napnij mięśnie brzucha. Utrzymuj wyprostowaną pozycję ciała przez 30 sekund, pilnując by ciało znajdowało się w linii prostej od głowy po stopy. Ciało opieraj tylko na przedramieniu i stopie. W następnej serii, powtórz ćwiczenie na drugiej stronie ciała.

Ćwiczenia na boczki - hula-hop

Hula-hop to zabawa, którą pamiętamy z dzieciństwa. To rozrywkowe zajęcie jest również świetnym sposobem na wymodelowanie brzucha i bioder. Stań w rozkroku i obracaj koło wokół brzucha. Bardziej zaawansowani w kręceniu, mogą opuszczać koło na biodra lub podnosić do linii pasa. Ćwiczenia z hula-hop przyniosą lepsze efekty, jeśli zaopatrzysz się w koło z wypustkami, które jest cięższe i ma większą średnicę. Hula-hop z wypustkami dodatkowo rozbija tkankę tłuszczową, powodując jej szybszą redukcję.

Dieta? Sposób na pozbycie się boczków

Powyższe ćwiczenia są pomocne w pozbyciu się boczków i fałdek na biodrach i brzuchu. Jednak warto pamiętać, że odpowiednio zaplanowana dieta, również może wpłynąć na wyeliminowanie niepożądanych boczków. Aby zwiększyć efektywność wykonywanych ćwiczeń wzbogać swój jadłospis o świeże owoce i warzywa, pozbądź się natomiast produktów przetworzonych ze słoików czy puszek. W diecie na boczki masło zastąp oliwą z oliwek, smażenie - pieczeniem, a soki - wodą. Ogranicz spożycie kawy i alkoholu i dostarczaj organizmowi dużo błonnika pokarmowego, który przyspieszy przemianę materii.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także