FitnessJak przyspieszyć przemianę materii i schudnąć?

Jak przyspieszyć przemianę materii i schudnąć?

24.03.2014 14:24, aktual.: 25.03.2014 16:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Stosujesz diety, unikasz tłustych potraw i słodyczy, a mimo to nie potrafisz stracić zbędnych kilogramów? Przyczyną nadwagi mogą okazać się problemy z przemianą materii. Jak ją przyspieszyć?

Stosujesz diety, unikasz tłustych potraw i słodyczy, a mimo to nie potrafisz stracić zbędnych kilogramów? Przyczyną nadwagi mogą okazać się problemy z przemianą materii. Jak ją przyspieszyć?

Algi a odchudzanie
Znane są przede wszystkim jako składnik zdrowej diety. Algi mogą okazać się też cennymi sojusznikami dla tych osób, które mają poważne problemy z odchudzaniem. W jaki sposób? Preparaty z algami to przede wszystkim ważne dla zdrowia substancje odżywcze. Są one jednocześnie cenione za skuteczność w walce z toksynami, z którymi bardzo często powiązany jest problem nadwagi czy cellulitu. Te szkodliwe substancje, które odkładają się każdego dnia w naszym organizmie, mogą w znacznym stopniu utrudniać prawidłową pracę układu pokarmowego. Spowolniona przemiana materii to jeden z efektów działania toksyn, które niczym kurz na meblach odkładają się w naszym ciele. Jak oczyścić krew i narządy wewnętrzne z takich zanieczyszczeń?

Arthrospira platensis, czyli spirulina, to oceaniczna alga, znana z właściwości oczyszczających organizm oraz sprawdzająca się jako doskonałe źródło witamin i minerałów. Zawierający ją SpiLine, będący suplementem diety wspomagającym odchudzanie, został doceniony nie tylko przez aktorki i modelki, ale również Organizację Narodów Zjednoczonych, która doceniła bezpieczeństwo tego produktu oraz maksymalne wykorzystanie w nim leczniczych właściwości alg.

Rola białek w procesie przemianie materii

Białka i węglowodany to składniki odżywcze, które mają ogromny wpływ na nasz metabolizm. Węglowodany sprzyjają powstawaniu tkanki tłuszczowej, zatem chcąc przyspieszyć metabolizm, warto ograniczyć ich udział w diecie. Cenne są za to białka. Do ich strawienia organizm musi zużyć znacznie więcej energii, co pozwala na uniknięcie problemów ze zbędnymi kilogramami. Jego doskonałym źródłem jest nabiał oraz rośliny strączkowe.

Styl życia a przemiana materii

Styl życia również ma ogromny wpływ na to, w jakim tempie pracuje nasz metabolizm. Za wolniejszą przemianę materii odpowiada przecież nie tylko wiek, ale i sposób odżywiania się oraz podejście do aktywności fizycznej. Systematyczna gimnastyka lub codzienne spacery to najlepszy sposób na przyspieszenie przemiany materii. Ważna jest też systematyczność związana z odżywianiem. Błędem jest spożywanie 2-3 obfitych posiłków w ciągu dnia. Im dłuższa przerwa między posiłkami, tym wolniej działa metabolizm. W chwili, gdy spożywamy obfity posiłek, „rozleniwiony” układ pokarmowy nie jest w stanie skutecznie sobie poradzić z tak wielką dawką energii.

Najlepszym rozwiązaniem staje się zatem spożywanie 5 mniejszych porcji dziennie, dzięki czemu metabolizm jest konsekwentnie pobudzany do pracy. Ważne jest też odpowiednie nawodnienie, gdyż zbyt mały udział płynów w diecie jest kolejnym powodem spowolnienia przemiany materii. Około 2 litrów wody mineralnej dziennie to podstawa dla każdego, komu marzy się skuteczne odchudzanie.

Im szybsza przemiana materii, tym skuteczniejsza walka z nadmierną ilością kalorii. Zmiana diety, troska o systematyczną aktywność fizyczną oraz wypowiedzenie wojny spowalniającym metabolizm toksynom to podstawowe kroki, które warto podjąć w trosce o piękny wygląd i zgrabną sylwetkę.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)