Trwa ładowanie...

Jak samodzielnie zrobić sweterkowe paznokcie?

Sweterkowe paznokcie to jeden z najgorętszych trendów w manicure hybrydowym na okres jesienno-zimowy. Ich samodzielne wykonanie wymaga przede wszystkim precyzji, ale również wprawy i stabilnej ręki. Wzór wełnianej plecionki to propozycja dla kobiet, które zawsze chcą podążać za trendami w manicure!
Share
Sweterkowe paznokcie to propozycja manicure hybrydowego na okres jesienno-zimowy.
Sweterkowe paznokcie to propozycja manicure hybrydowego na okres jesienno-zimowy.Źródło: Instagram.com, Fot: -
d16lg5o

Sweterkowe paznokcie — w czym tkwi ich wyjątkowość?

Niedawno mówiło się o tym, że wzór wełnianej plecionki na paznokciach jest już passe i nie należy go wykonywać, jeśli chcemy podążać za obowiązującymi trendami w manicure hybrydowym. Tymczasem okazuje się, że nadal jest on w modzie. Skąd się wziął pomysł na sweterkowe paznokcie? Tren ten został zapoczątkowany na przełomie 2014/2015 r. i od razu podbił serca wszystkich paznokciomaniaczek. Przy czym warto podkreślić, że sweterkowe paznokcie to propozycja na okres jesienno-zimowy i niezbyt dobrze sprawdzi się na lato i wiosnę.

*Na WP radarOkazji znajdziesz wszystko, co potrzebne do wykonania manicure i pedicure. *

Paznokcie hybrydowe: wzór sweterkowy w wersji pastelowej, wzór sweterkowy z kratką, wzór sweterkowy z zielonym matem Instagram.com
Paznokcie hybrydowe: wzór sweterkowy w wersji pastelowej, wzór sweterkowy z kratką, wzór sweterkowy z zielonym matemŹródło: Instagram.com, Fot: -

Sweterkowe paznokcie — krok po kroku

Do wykonania sweterkowych paznokci będziesz potrzebować:

  • Blok polerski.
  • Drewniany patyczek do paznokci.
  • Odtłuszczacz do paznokci.
  • Top do paznokci.
  • Baza pod lakier do paznokci.
  • Wybrany kolor lakieru hybrydowego.
  • Lampę UV do utrwalania lakieru.
d16lg5o

1. Na początku za pomocą bloku polerskiego delikatnie potrzyj płytkę każdego paznokcia. Ma to na celu zmatowić płytkę — na macie lakier trzyma się znacznie dłużej.
2. Nałóż bazę do paznokci i utrwal ją w lampie UV.
3. Pomaluj paznokcie za pomocą wybranego lakieru do paznokci i utrwal je w lampie UV.
4. Przy użyciu wybranego lakieru do paznokci i cienkiego patyczka do zdobień narysuj wzór wełnianej plecionki, a następnie utrwal go w lampie UV.
5. Na wszystkie paznokcie nakładamy top i podobnie jak inne warstwy utwardzamy go w lampie UV.

Sweterkowe paznokcie to świetna propozycja na Święta Bożego Narodzenia! Instagram.com
Sweterkowe paznokcie to świetna propozycja na Święta Bożego Narodzenia!Źródło: Instagram.com, Fot: -

Z czym łączyć sweterkowy manicure?

Sweterkowe paznokcie efektownie prezentują się w różnych odsłonach. Dobrym pomysłem jest wykonanie wzoru wełnianej plecionki na wszystkich paznokciach, przy czym trzeba mieć na uwadze, że będzie wymagało to dużego wysiłku i pracy. Co istotne, sweterkowy wzorek na paznokciach prezentuje się świetnie zarówno na pastelowych kolorach, jak i ciemnych kolorach — szarościach, czerni i granatu. Świetnym pomysłem jest połączenie manicure sweterkowego z innymi efektami np. wzorem serduszka, śnieżynki czy rombów. Ciekawą opcją jest także wykonanie sweterkowego wzoru na paznokciach pomalowanych matowym lakierem.

d16lg5o

Podziel się opinią

Share
d16lg5o
d16lg5o