Trwa ładowanie...

Lampy do manicure hybrydowego – wybierz swój typ

By wykonać manicure hybrydowy, potrzebne są specjalne lampy, które dzielą się głównie na standardowe modele UV oraz modele LED. Czasami można też spotkać lampy CCFL i SunUV. Czym się różnią poszczególne typy?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Lampy do manicure hybrydowego – wybierz swój typŹródło: iStock.com, fot: igor_kell
d4dsmkx
d4dsmkx

Moc i gabaryty

Każda lampa do utwardzania lakieru hybrydowego (i paznokci żelowych) ma moc mierzoną w watach (W). Moc ta wskazuje na to, w jakim czasie jesteśmy w stanie utwardzić lakier. Im jest ona wyższa, tym oczywiście czas naświetlania jest krótszy, jednak wartość ta różni się w zależności od typu lampy.

Prócz mocy warto też zwrócić uwagę na gabaryty. Lekkie, niewielkie lampy idealnie nadają się do przenoszenia i wożenia np. w samochodzie, jednak nie zawsze da się zmieścić w nich od razu całą dłoń. Będą to modele idealne dla początkujących pań, które nieczęsto malują paznokcie. Lampy o większych rozmiarach są cięższe i będą raczej dobrym wyborem do domowego, amatorskiego salonu albo do profesjonalnego, stacjonarnego salonu kosmetycznego. Takie też najczęściej dysponują znacznie większą mocą, co oczywiście skraca czas wykonywania manicure'u.

Fotolia
Źródło: Fotolia

Lampa UV

Standardowe lampy UV zawierają świetlówki, które – w zależności od mocy – są w stanie utwardzić lakier w przeciągu ok. 2 minut lub więcej. Ten typ nadaje się do utwardzania zarówno lakieru hybrydowego, jak i żelu. Jest również stosunkowo tani. Lampy UV zawierają wiele programów pracy, co pozwala ustawić czas naświetlania, a niektóre egzemplarze zawierają też czujniki ruchu, dzięki czemu urządzenie jest od razu gotowe do użycia po włożeniu dłoni.

Lampa LED

LED-owe lampy do manicure hybrydowego to nowoczesny wybór dla kobiet, które cenią czas. Ten model zawiera energooszczędne diody LED utwardzające lakier w kilkadziesiąt sekund, co znacznie skraca czas oczekiwania względem lamp UV. Lampy LED są jednak stosunkowo droższe od lamp UV i nie są w stanie utwardzić żelu. Podobnie jak w przypadku lamp UV zawierają czujniki ruchu i mogą oferować różne automatyczne czasy naświetlania.

Lampy CCFL i SunUV

Urządzenie CCFL to rodzaj lampy z diodami LED, w której zamontowano świetlówkę CCFL. To połączenie pozwala na znacznie krótsze utwardzanie paznokci hybrydowych (nawet 10 sekund). Z kolei lampa SunUV zawiera diody LED, które emitują światło o długości fali 365 i 405 nm (takie jak w lampie UV, która emituje światło o długości fali 365 nm). Lampa SunUV łączy więc funkcjonalność obu lamp i dzięki temu może utwardzać zarówno żele, jak i lakiery hybrydowe w bardzo krótkim czasie.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4dsmkx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dsmkx