Trwa ładowanie...
d8qpnxf

Lampy do manicure hybrydowego – wybierz swój typ

By wykonać manicure hybrydowy, potrzebne są specjalne lampy, które dzielą się głównie na standardowe modele UV oraz modele LED. Czasami można też spotkać lampy CCFL i SunUV. Czym się różnią poszczególne typy?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Manicure hybrydowy wymaga zastosowania specjalnej lampy
Manicure hybrydowy wymaga zastosowania specjalnej lampy (iStock.com, Fot: igor_kell)
d8qpnxf

Moc i gabaryty

Każda lampa do utwardzania lakieru hybrydowego (i paznokci żelowych) ma moc mierzoną w watach (W). Moc ta wskazuje na to, w jakim czasie jesteśmy w stanie utwardzić lakier. Im jest ona wyższa, tym oczywiście czas naświetlania jest krótszy, jednak wartość ta różni się w zależności od typu lampy.

Prócz mocy warto też zwrócić uwagę na gabaryty. Lekkie, niewielkie lampy idealnie nadają się do przenoszenia i wożenia np. w samochodzie, jednak nie zawsze da się zmieścić w nich od razu całą dłoń. Będą to modele idealne dla początkujących pań, które nieczęsto malują paznokcie. Lampy o większych rozmiarach są cięższe i będą raczej dobrym wyborem do domowego, amatorskiego salonu albo do profesjonalnego, stacjonarnego salonu kosmetycznego. Takie też najczęściej dysponują znacznie większą mocą, co oczywiście skraca czas wykonywania manicure'u.

   Fotolia
(Fotolia)

Lampa UV

Standardowe lampy UV zawierają świetlówki, które – w zależności od mocy – są w stanie utwardzić lakier w przeciągu ok. 2 minut lub więcej. Ten typ nadaje się do utwardzania zarówno lakieru hybrydowego, jak i żelu. Jest również stosunkowo tani. Lampy UV zawierają wiele programów pracy, co pozwala ustawić czas naświetlania, a niektóre egzemplarze zawierają też czujniki ruchu, dzięki czemu urządzenie jest od razu gotowe do użycia po włożeniu dłoni.

Lampa LED

LED-owe lampy do manicure hybrydowego to nowoczesny wybór dla kobiet, które cenią czas. Ten model zawiera energooszczędne diody LED utwardzające lakier w kilkadziesiąt sekund, co znacznie skraca czas oczekiwania względem lamp UV. Lampy LED są jednak stosunkowo droższe od lamp UV i nie są w stanie utwardzić żelu. Podobnie jak w przypadku lamp UV zawierają czujniki ruchu i mogą oferować różne automatyczne czasy naświetlania.

d8qpnxf

Lampy CCFL i SunUV

Urządzenie CCFL to rodzaj lampy z diodami LED, w której zamontowano świetlówkę CCFL. To połączenie pozwala na znacznie krótsze utwardzanie paznokci hybrydowych (nawet 10 sekund). Z kolei lampa SunUV zawiera diody LED, które emitują światło o długości fali 365 i 405 nm (takie jak w lampie UV, która emituje światło o długości fali 365 nm). Lampa SunUV łączy więc funkcjonalność obu lamp i dzięki temu może utwardzać zarówno żele, jak i lakiery hybrydowe w bardzo krótkim czasie.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d8qpnxf

Podziel się opinią

Share
d8qpnxf
d8qpnxf