Trwa ładowanie...
d2346uw

Jak się opalać równomiernie - podstawowe zasady

Złotobrązowa i równomierna opalenizna poprawia naszą atrakcyjność, samoocenę i samopoczucie. Wbrew pozorom jej osiągnięcia nie zapewnia wielogodzinna ekspozycja na słońce. Osoby, które zastanawiają się nad tym, jak opalać się równomiernie, powinny przede wszystkim pamiętać o odpowiednim przygotowaniu skóry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podstawą bezpiecznego opalania jest stosowanie kremów z filtrem UV.
Podstawą bezpiecznego opalania jest stosowanie kremów z filtrem UV. (Fotolia)
d2346uw

Przygotowanie skóry do opalania

Podstawową kwestią przy zażywaniu kąpieli słonecznych jest odpowiednie przygotowanie skóry do opalania. Dotyczy to nie tylko stosowania kremów z filtrem UV, ale także takich kwestii, jak np. diety. Dobrym pomysłem jest włączenie do swojego codziennego jadłospisu produktów bogatych w przeciwutleniacze (składników, które chronią skórę przed działaniem wolnych rodników). Mowa tu głównie o owocach i warzywach, w tym w szczególności o brukselce i czarnych porzeczkach. Co istotne, jednym z najbardziej znanych i najsilniejszych przeciwutleniaczy jest beta-karoten, który kryje się w: marchewkach, pomidorach, czerwonej papryce, dyni, morelach, brzoskwiniach i pomarańczach. Oprócz tego bezpośrednio przed opalaniem warto wykonać peeling złuszczający.

d2346uw

Jak się opalać bezpiecznie? Nie zapomnij o kremie z filtrem UV

Kobiety, które szukają odpowiedzi na pytanie, jak się opalać, powinny zdawać sobie sprawę z tego, że podstawą jest używanie kosmetyków ochronnych przed promieniowaniem słonecznym. Taki preparat powinien być dostosowany do typu karnacji i aktualnych potrzeb skóry. Przy zakupie takiego kosmetyku warto zwrócić uwagę, by na jego opakowaniu znalazł się skrót SPF, który informuje nas o stopniu ochrony przeciw promieniowaniu UVA.

Wszystko do opalania znajdziesz na WP radarOkazji.

W jakich godzinach można się opalać?

Niezbyt dobrym i odpowiedzialnym rozwiązaniem jest ekspozycja na słońce między 11.00 a 16.00. W tym czasie promieniowanie słoneczne jest najsilniejsze. Opalanie się w tych godzinach może skutkować oparzeniami słonecznymi, a w dłuższym okresie — również powstawaniem zmarszczek, a nawet rozwojem nowotworów skóry. Według ekspertów najlepiej opalać się przed południem (9.00-11.00) lub po południu (16.00-18.00). Dzięki temu minimalizujemy ryzyko negatywnego oddziaływania promieniowania ultrafioletowego na skórę.

d2346uw

Jak długo można się opalać?

Zalecenia odnośnie tego, jak długo się opalać, uzależnione są przede wszystkim od typu karnacji. Osoby z bardzo jasną karnacją powinny w ogóle unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Osoby z jasną karnacją mogą opalać się na słońcu nie dłużej niż 30 minut, osoby ze średnią karnacją - 45 minut, osoby z ciemną i oliwkową karnacją - 60 minut. Warto przy tym pamiętać, żeby zmieniać strony opalania — wówczas mamy pewność, że opalimy się równomiernie z każdej stron. Przy opalaniu na słońcu koniecznie trzeba wyposażyć się w butelkę niegazowanej wody mineralnej, okulary przeciwsłoneczne, a także kapelusz lub inne, ochronne nakrycie głowy.

d2346uw

Podziel się opinią

Share
d2346uw
d2346uw