ModaJak ubrać klepsydrę, gruszkę lub jabłko?

Jak ubrać klepsydrę, gruszkę lub jabłko?

Jaki fason będzie odpowiedni dla Ciebie? Czy spodnie dla koleżanki klepsydry będą identyczne jak spodnie dla koleżanki gruszki? W co się ubrać od pasa w dół, aby wyglądać ponętnie, szczupło, modnie i proporcjonalnie?

Jak ubrać klepsydrę, gruszkę lub jabłko?
Źródło zdjęć: © ONS.pl

15.03.2011 | aktual.: 17.03.2011 11:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rurki powoli odchodzą do lamusa zostawiając miejsce dla szerokich spodni. Spódniczka ołówkowa jest niewychodzącą z mody klasyką, jednak nie każdej kobiecie jest w niej dobrze. Jaki fason będzie odpowiedni dla mnie? Czy spodnie dla koleżanki klepsydry będą identyczne jak spodnie dla koleżanki gruszki? Czyli w co się ubrać od pasa w dół, aby wyglądać ponętnie, szczupło, modnie i proporcjonalnie.

Sylwetka proporcjonalna, zrównoważona. Inaczej mówiąc klepsydra lub X.
Możesz mieć duże piersi i równie szerokie biodra, szczupłą talię z wyraźnym mocnym wcięciem. Tę bardzo kobiecą sylwetkę dopełniają "puszyste" uda i zgrabne łydki. Możesz mieć też dodatkowo szerokie ramiona, które są zrównoważone szerokimi biodrami, więc sylwetka – wbrew pozorom potężna – jest nadal proporcjonalna. Możesz mieć duże piersi, biodra o obwodzie podobnym jak biust, zgrabne szczupłe nogi.

Spódnice – odpowiednie będą te o linii A, z szerokim pasem, który podkreśli Twoją szczupłą talię. Noś także lekkie spódnice krojone z klina lub plisowane aż do bioder – skutecznie zaakcentują wąską talię i krągłe biodra. Idealna dla ciebie będzie spódniczka ołówkowa.

Spodnie i dżinsy – pamiętaj, aby dopasować długość nogawek do szpilek. Odpowiednie dla Ciebie będą spodnie o prostych nogawkach, które opinają biodra i opadają prosto do kostek, wydłużając optycznie nogi. Możesz też nosić spodnie o nogawkach typu boot cut.

Na zdjęciu: Christina Hendricks, aktorka, która zrobiła zawrotną karierę między innymi dzięki swoim krągłościom w kształcie klepsydry.

Sylwetka rozbudowana od pasa w górę. Inaczej mówiąc rożek, lizak, odwrócony trójkąt T lub Y.

Możesz mieć szerokie barki i ramiona, mały lub średni biust, wąskie biodra, szczupłe długie nogi, zupełny brak talii bądź lekko zaznaczoną. Możesz mieć ramiona w normie, ale biust imponujący, smukłe biodra, długie nogi. Możesz mieć i szerokie ramiona i duży biust, długie nogi, wąskie biodra, ale brak talii.

Noś spódnice o linii A, skrojone z koła lub z klinów, a także spódnice kopertowe, które rozszerzając się ku dołowi, dają w efekcie wrażenie szerszych bioder. Wybieraj spódnice w jasnych żywych kolorach, które przyciągną uwagę ku dolnym strefom ciała. Najlepsze będą tkaniny ciężkie, dzięki którym biodra nabiorą nieco krągłości. Kieszenie z przodu lub po bokach optycznie poszerzą dolne partie Twojej sylwetki.

Spodnie i dżinsy – noś biodrówki o szerokim pasie, który doda objętości tej partii ciała. Wybieraj spodnie ze skośnymi kieszeniami lub grubymi kieszeniami naszywanymi na wysokości bioder, dzięki którym zaokrąglą się Twoje kształty.

Sylwetka rozbudowana od pasa w dół. Inaczej mówiąc gruszka, trójkąt lub A.

Możesz mieć szerokie biodra, masywne nogi na całej długości, możesz mieć też średnie biodra, pulchne uda, mocne łydki, lub łydki wyraźnie szczuplejsze. Możesz mieć płaski brzuszek lub lekko wypukły. Istotne jest to, że góra sylwetki jest sporo "lżejsza". Mały lub średni biust, wąskie lub średnie ramiona (węższe od bioder lub równe). Masz średnio zarysowaną talię. Talia może być umiejscowiona wysoko lub nisko. Możesz mieć krótkie nogi.

Spódnice – noś fasony skrojone z koła, klinów lub spódnice o linii A, które ciasno przylegają do talii, a niżej rozszerzają się, dając efekt klepsydry. Możesz także nosić proste spódnice z linią guzików biegnącą środkiem, która odciągnie uwagę od bioder. Podwijaj spódnice do takiej długości, by kończyły się przed kolanami.

Spodnie i dżinsy – odpowiednie będą dla Ciebie spodnie o prostych nogawkach lub nogawkach typu boot cut, które równoważą od dołu szerokość bioder.

Sylwetka prosta, zrównoważona. Inaczej mówiąc kolumna, prostokąt lub I.

Możesz mieć szerokie ramiona, średnie piersi, masywną pupę, uda i łydki, brak talli. Możesz być bardzo wysoka, ze stosunkowo szczupłą talią, niezbyt szerokimi ramionami i biodrami. Możesz być bardzo szczupła, możesz być mocniejszej budowy.

Spódnice – noś takie skrojone z koła lub klinów, które delikatnie rozszerzają się od pasa. Odpowiedni będzie także komplet rozkloszowanej spódnicy i blezera ze szwami działowymi, który nada figurze atrakcyjny kształt klepsydry. Wybieraj spódnice sięgające kolan lub kończące się przed kolanami oraz spódnice z bocznym rozcięciem. Im bardziej odsłonisz nogi, tym wyższa będziesz się wydawać.

Spodnie – ubieraj się w spodnie z kieszeniami umiejscowionymi na linii bioder, okolice poniżej pasa nabiorą krągłości. Decyduj się na spodnie z kantami, które tworząc wyraźne, pionowe linie, optycznie wydłużają sylwetkę.

Sylwetka z obfitym brzuszkiem. Inaczej mówiąc jabłko lub O.

Możesz mieć wąskie lub średnie ramiona, piersi średniej wielkości, zgrabne szczupłe nogi. I brzuszek. Dość spory. To brzuch najbardziej Ci przeszkadza podczas komponowania stroju.

Spodnie i spódnice w tym strategicznym miejscu powinny być luźno dopasowane, bez zakładek, raczej z niższym stanem, ale z pewnością nie bardzo niskie biodrówki, kończące się pod brzuszkiem.

Zwracaj uwagę na zapięcie. Korzystne są tylko te umiejscowione na boku. Będzie idealnie, jeśli w miejscu brzuszka na tkaninie pojawi się np. ciemniejszy pas, co świetnie ukryje wystającą część.

Nogi są Twoim atutem, ale zdecydowanie pokazuj je w spódnicach – ten zabieg pozwoli Ci po części na odwrócenie wzroku od brzuszka. Masz szczupłe nogi, jednak buty powinny być solidne, żeby zrównoważyły cięższy środek Twojej figury.

(jj/ma)

sylwetkakatarzyna figurafason
Komentarze (2)